„Čtu to tak, že přestavba kádru Komety pokračuje a Peterovi je už čtyřiatřicet, stojí nějaké peníze a je třeba udělat opatření, aby byl prostor pro hráče v lepším věku. Libor Zábranský by ho měl v klubu určitě nejradši dál, ale Kometa má nějaké možnosti, představy, chce se vydat jiným směrem a jde o určitou oběť pro budoucnost,“ zamyslel se televizní expert David Pospíšil.

V Muellerovi měla Kometa jednoho z nejlepších, ne-li vůbec nejkvalitnějšího hráče extraligy, na jehož bedrech stála produktivita. Často se ale zároveň poukazovalo na přílišnou závislost týmu na výkonech jeho a elitní formaci. „Je jedna z variant postavit tým na jedné formace. Zas tolik možností jak vyvážit produktivitu, prostě občas nemáte. Kometě se výrazně vyplatil, byl to lídr, produktivní hráč, měli ho tam rádi,“ pravil Pospíšil.

Mueller byl i velkým marketingovým magnetem. „Padesát procent všech dresů, které jsme prodali, byly ty s jeho jménem. Byl ve všech směrech jasně nejpopulárnější,“ uvedla vedoucí fanshopu Komety Eliška Komínková.

Právě i kvůli marketingovému potenciálu se rozhodli na Muellera vsadit ve Vítkovicích. „Berem ho i za cenu toho, že výrazně překročíme rozpočet na sezonu. Jsem přesvědčen, že toto rozhodnutí je pro náš klub správným krokem. Věřím, že i naši fandové společnou snahu nás všech v managementu Vítkovic ocení a i díky příchodu Petera Muellera budeme mít co nejvíce permanentkářů a fanoušků v nové sezoně na našich zápasech. Vše směřujeme k tomu, že chceme dosáhnout úspěchu,“ vyjádřil se na webu Vítkovic majitel klubu Aleš Pavlík.

Víc než odchod Muellera z Komety, o kterém se šuškalo už delší dobu, je překvapivé právě jméno klubu, kam přestoupil. Očekával se spíš jeho přesun do movitých hokejových bašt, mezi něž se Vítkovice neřadí. „Možná trošku riskují, protože člověk nikdy neví, jak hráč zapadne, jak mu sedne styl týmu. To k tomu ale patří. Když nic nezkusím, nikam se neposunu. Ve Vítkovicích si spočítali, že se jim vyplatí i za cenu navýšení rozpočtu. Už minulou sezonu hrály dobře a věří, že Peter je posune zase výš,“ podotkl Pospíšil.

Mueller v Kometě odehrál 193 zápasů, v nichž zaznamenal 222 bodů, před rokem vyhrál jako první cizinec kanadské bodování extraligy. Zatímco individuálně se mu v Brně dařilo, Kometa se postupně zhoršovala. V první sezoně s Muellerem dokráčela do semifinále, předloni extraligu zastavil covid, v minulé sezoně Jihomoravané skončili ve čtvrtfinále play-off na Třinci a letos vypadli poprvé po šesti letech už v předkole play-off. „Obě strany si mohou poděkovat a říct, že vůči sobě navzájem odvedly nejlepší práci. To je hokejový život, že se jde dál. Kometa vsadí na jiné,“ dodal televizní expert.

Peter Mueller
v Kometě Brno
roky: 2018 – 2022
počet zápasů: 193*
počet gólů: 102
počet asistencí: 120
počet bodů: 222
nejlepší sezona individuální: 2020/2021: 55 zápasů: 32 gólů, 37 asistencí, 69 bodů
nejlepší výsledek s klubem: 2018/2019: postup do semifinále play-off extraligy
*všechny statistiky jsou včetně play-off