Jen botasky, hokejka a tenisák. Nic víc nebudou účastníci jedinečné akce potřebovat. Po čtyřech regionálních kvalifikacích se ti nejlepší utkají ve finále o možnost zahrát si proti opravdovým hokejovým hvězdám.

Čtyři kvalifikační turnaje ve čtyřech městech s hokejovou tradicí budou předcházet vyvrcholení celého podniku v Praze. A hned jako první je na řadě v sobotu 9. června Ostrava. Diváci se budou moci od 9 hodin potěšit pohledem na hokejové bojovníky ve sportovním areálu Sareza v Porubě.

Účast na turnaji v Ostravě přislíbil například nejmladší hráč letošního extraligového ročníku Adam Raška nebo jeho třinecký spoluhráč David Kofroň. Na turnaj se pravděpodobně dorazí podívat i vnuk Aloise Hamaczika Filip Hadamczik.

Záštitu nad celým podnikem převzal hokejista San Jose Sharks Tomáš Hertl, který by měl být hlavní hvězdou finálového klání v Praze. Vítězný tým Red Bull Urban Buly bude mít možnost zahrát si proti družstvu, které sestaví právě tento čtyřiadvacetiletý hokejista.

„Herně to pro mě byl nezvyk. Dvakrát pět minut se nezdá, ale i tím, že se hraje bez brankářů, musí být hráč všude a fakt se naběhá. Prostě makačka na nohy. Perfektně jsme si to s klukama užili. Těším se, až přivezu hokejový kamarády i příští rok,“ vyhlížel po finále další ročník Tomáš Hertl.

Tak jako hraní na plácku, ani zápasy Red Bull Urban Buly nebudou zatíženy záplavou pravidel. Na hřišti velikosti 20 x 10 metrů se proti sobě postaví dva týmy. Ty mohou mít až pět členů, přičemž v jednu chvíli na hřišti mohou být pouze tři hráči. Žádné chrániče, výstroj ani rukavice, každý hráč bude mít jen hokejku.

Během dvou pětiminutových poločasů hraných na klasický hrubý čas se účastníci budou snažit dopravit tenisový míček do soupeřovy branky, kterou na rozdíl od klasického hokeje nestráží žádný gólman.

Termíny Red Bull Urban Buly:9. 6. - Ostrava, Skautská ulice, Sportovní areál
10. 6. - Brno, Sportovní ulice, Areál Kluziště za Lužánkami
16. 6. - Chomutov, Mostecká ulice, SD Aréna - Parking
17. 6. - Praha, Letenské sady, Stalin