K vidění byl vyrovnaný hokej, Vítkovice byly v první třetině o něco aktivnější, šance si však oba týmy vytvářely především v přesilových hrách. Brankáři Bartošák a Hrubec však své svatyně uhájili.

V případě vítkovického gólmana to platilo do 24. minuty, kdy se po chybě v rozehrávce prosadil Michal Kovařčík. Vzápětí mohl srovnat Lev, ale v nadějné pozici minul. Stejně jako o chvíli později Tybor, který nevyužil Hrubcovy minely. Na opačné straně v závěru prostřední dvacetiminutovky nechal Hrňa vyniknout Bartošáka.

Svižný hokej pokračoval i po přestávce, kdy se gólové příležitosti opět střídaly na obou stranách kluziště. Rozhodnutí přišlo v 52. minutě, kdy Růžička zužitkoval přihrávku Vrány a zvýšil na 2:0.

Domácí sice ještě stačili 22 vteřin před koncem snížit zásluhou Šimona Stránského v přesilové hře, ale na víc už domácím nezbyl čas. Třinec je tak krok od postupu do semifinále.

Vítkovice Ridera – Oceláři Třinec 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Muž zápasu: Hrubec

Branky a nahrávky: 60. Š. Stránský (Trška, Kucsera) – 24. M. Kovařčík (M. Doudera, Cienciala), 52. M. Růžička (Vrána, Werek). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 9833 (vyprodáno). Stav série: 0:3.

Vítkovice: Bartošák – Hrabal, Trška, Výtisk, Mrázek, Šidlík, Gregorc, D. Krenželok – Olesz, Lev, Dej – D. Květoň, Roman, Tybor – Szturc, Poletín, Schleiss – Kucsera, Š. Stránský, Zdráhal. Trenéři: Petr a Trnka.

Třinec: Hrubec – M. Doudera, Roth, Galvinš, Musil, Adámek, Matyáš – Svačina, Vrána, M. Růžička – Werek, Marcinko, Hrňa – Adamský, Polanský, Dravecký – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Chmielewski. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.