Hráči, trenéři i vedení klubu. Všichni věřili, že dlouhá absence lidí na tribunách, kdy se museli spokojit jen s internetovými či televizními přenosy, vytvoří velkou poptávku. „Měl by být znát klad po hokeji,“ řekl v týdnu pro Deník trenér Miloš Holaň.

Plno nebylo, to bylo evidentní už desítky minut před úvodním buly, když se fanoušci do druhé největší haly v Česku trousili po skupinkách. Mezi nimi i Dalibor Čech, prezident Ragby Ostrava.

Trenér Vítkovic Miloš Holáň.
Kouč Vítkovic Holaň o úvodu sezony: Mezera je v produktivitě. Tabulku nesleduji

„Po ragby je lední hokej druhým sportem, který nadevše miluju a u premiérového duelu Vítkovic doma nesmím chybět,“ usmíval se s manželkou a dcerou po svém boku. Byl plný očekávání. „Doma se představí jiný tým, než hrál před pandemií, tak budu pozorně sledovat výsledky. Hlavně jak se hráči vyrovnají se zápasovým mankem,“ připomněl. „Dresy máme vyprané a věříme, že si zatočíme šálami víckrát než příznivci hostů,“ dodal pozitivně Čech.

V dobrý výsledek věřil i fanoušek Petr, jemuž dělala doprovod dcerka a fanynka Klárka. „S malou jsme na hokej chodili už když ji bylo půl roku. Později, jakmile přišel covid, a už byla starší, se ptala, kdy zase půjdeme. Těšila se, takže první zápas po dlouhé době jsme nemohli nechat ujít,“ uvedl pro Deník.

Zdroj: Deník/David Hekele

Tipoval návštěvu mezi čtyřmi a půl a pěti tisíci diváky. Trefil se. Přesné číslo zní: 4925 hlav. „Já hrál před vícero lidmi poprvé, takže to bylo něco jiného. V tomto smyslu jsem si to užil, lidi byli super a já doufám, že přijdou i příště,“ přál si útočník Petr Fridrich.

„Hrozně jsme se těšili. Je velká škoda, že jsme to divákům nevrátili, protože nás podporovali celou dobu. Je mi to líto i za kluky. Prohrát nikdo z nás nechtěl,“ mrzelo trenéra Miloše Holaně.

Fanoušci hráče nenechali ve štychu, výsledek je ale nepotěšil. Vyjde to příští neděli s Libercem?