Autorem je Jiří Krhut. Ostravský muzikant, skladatel, textař, komik, bavič, překladatel a bývalý učitel angličtiny, který s Jaromírem Nohavicou dělá Kabaret Bo.

„Právě díky tomu jsem se seznámil s Romanem Szturcem a Rosťou Oleszem. Byli totiž několikrát na mém představení, navíc jsem Romanovi hrál legrační scénky na svatbě,“ prozradil Deníku Krhut s tím, že následně zase začal navštěvovat zápasy.

Zdroj: Jiří Krhut

„Kluci mi byli sympatičtí, tak chodím na hokej tak, jako kdysi jako malý kluk,“ dodal Jiří Krhut.

A jak vznikl nápad na básničku, kde je vyjmenován celý aktuální kádr Vítkovic včetně generálního manažera a hlavního trenéra Jakuba Petra?

„Původně to měla být písnička pro Romana Szturce, kterou jsem mu měl zahrát na svatbě, kam si mě jako překvapení pozval právě Rosťa Olesz. Nakonec z toho vzniklo video,“ řekl Krhut, který ve videu zmínil i bývalého brankáře Ostravanů Jakuba Štěpánka.

Zdroj: Facebook

Dát svůj like videu můžete zde

„Už na tu svatbu jsem chtěl vytvořit písničku na celý mančaft jako dárek, ale nestihl jsem to. A tak jsem udělal tuto básničku. K tomu jsem pak přidal i video, kde si z kluků v dobrém slova smyslu vystřelím,“ usmívá se Krhut, který si rýpnul do konkurenčních třineckých Ocelářů a pražské Sparty. „To, abych podpořil rivalitu, která mezi kluby a fanoušky je,“ vysvětlil.

Dílko sklízí chválu i na sociálních sítích. „Tak teď to chytlo ty správné grády. Srozumitelné i pro neznalé,“ zasmál se třeba v komentáři na facebooku Tomáš Hlavička.

A také v šatně ostravského mužstva to má podle autora dobrý ohlas. „Rosťa Olesz mi posílal zprávy, jak jsou kluci z toho paf. O tom, že video zaujalo, ukazují i čísla na facebooku, kde to má řadu sdílení a lajků. Po sítích to fičí,“ uzavírá spokojeně Jiří Krhut.

FC Baník Ostrava – SK Slavia Praha, rozhodčí udělil po shlédnutí videa Milanu Barošovi červenou kartu, zleva Milan Baroš, Daniel Holzer, Martin Fillo
Mnoho povyku pro Baroše? Ostravská ikona svým zákrokem rozdělila republiku