Patrik Bartošák pravidelně hájil branku Hradce Králové. Před pátečním duelem s Kladnem, který Mountfield nakonec 2:1 vyhrál, však ze sestavy záhadně vypadl. Mezi třemi tyčemi se poprvé představil Jan Lukáš, záda mu kryl Jakub Soukup.

Bartošák nebyl hlášen ani mezi marody. Kde tedy je? To je dobrá otázka, na kterou neměl odpověď na pozápasové tiskové konferenci ani hradecký asistent Peter Frühauf. „Je to interní záležitost, v tuhle chvíli se k tomu nebudu vyjadřovat,“ odvětil na dotaz ohledně rodáka z Kopřivnice.

Gólman Patrik Bartošák v minulosti působil i v Třinci.
Nepříjemná fáma kolem Bartošáka? Měl jsem jen zdravotní problémy, vzkázal gólman

Na jednom se dá asi shodnout. Mlžení kolem známého průšviháře Bartošáka nevěstí nic dobrého.

Zkušený gólman se přitom do extraligy vrátil ve velkém stylu, okamžitě se stal oporou hradeckého týmu a podával kvalitní výkony, které ho zařadily mezi nejlepší muže s maskou napříč soutěží. V průměru inkasovaných branek na zápas je třetí nejlepší. Čtyřikrát se navíc blýskl čistým kontem.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 4. zápas: HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec, 25. března 2019 v Ostravě. Na snímku (zleva) brankář Vítkovic Patrik Bartošák a brankář Třince Šimon Hrubec.
Brankář Bartošák o odchodu do Třince: Udělal jsem to nejlepší pro rodinu

Na internetu už koluje řada spekulací. Podle nich měl usednout za volant pod vlivem alkoholu a být účastníkem dopravní nehody, což by byl velký problém a v dresu Mountfieldu už by ho fanoušci nejspíš neviděli.

Už v neděli se hraje v Pardubicích druhé východočeské derby sezony, tam už by se mělo vědět víc o budoucnosti třicetiletého gólmana, kolem kterého se už v létě šířila fáma, že měl přijít o řidičský průkaz.

„Klub v tuto chvíli může sdělit pouze to, že se hráč nedostavil na páteční dopolední trénink a také na sraz před večerním zápasem proti Kladnu,“ uvedl hradecký klub na svých webových stránkách.