Zkušený funkcionář tím uzavírá kauzu kolem incidentu po středečním druhém semifinále play off proti Hradci Králové.

„Správný chlap by se měl postavit všem věcem čelem, zejména pak těm nepříjemným. Souhlasím s majitelem Mountfield HK Miroslavem Schönem, že jsem svými výroky po druhém semifinálovém utkání překročil „červenou čáru,“ přiznal na klubovém webu Pavlík.

„Omlouvám se za svá slova pronesená v emoci, a jelikož je třeba nést následky za své jednání, rozhodl jsem se s okamžitou platností rezignovat na post prezidenta APK LH,“ pokračoval Aleš Pavlík.

Pavlík nejprve hned po zápase v zákulisí Ostravar Arény slovně zaútočil na rozhodčí druhého semifinále, které nařkl z korupce, i jejich předsedu, následně se vyjádřil, že Vítkovice nebojují jen s Hradcem. Patrně tím narážel i na výkony rozhodčích.

„S ohledem na vyhrocenou atmosféru a v zájmu uklidnění situace vás tímto informuji o svém rozhodnutí nyní a doufám, že tím přispěji k uzavření celé kauzy,“ přál si Aleš Pavlik.

„Věřím, že od této chvíle už se naše, po hokejové stránce výborná série, vrátí zpět na led a už tam i zůstane. Těšíme se společně s Mountfieldem na další zápasy série,“ zakončil své vyjádření Aleš Pavlík.