Mistr světa z roku 2010 se na sociální síti twitter napsal během čtvrtku příspěvek. „Je smutné, že prezident APK řve na Radka Smoleňáka, že mu ukončí kariéru.“ Tato slova zvedla ze sedadel činovníky v ostravském klubu, který jménem právě Aleše Pavlíka, sportovního ředitele Romana Šimíčka a manažera Patrika Rimmela vydal oficiální prohlášení.

Hokejisté Vítkovic (v bílém) ve druhém semifinále extraligového play off proti Hradci Králové.
Nebojujeme jen s Hradcem, hlásí šéf Vítkovic. Loukota: Zklamání. Góly? Správně

V něm se výše napsanou větu popírá. „Je pravdou, že po skončení utkání došlo mezi majitelem klubu HC Vítkovice Ridera Alešem Pavlíkem před kabinou rozhodčích k ostré výměně názorů s předsedou komise rozhodčích Vladimírem Pešinou. Je také pravdou, že následně se diskuze zúčastnil i kapitán Mountfield HK Radek Smoleňák a došlo i k výměně názorů mezi Pavlíkem a Smoleňákem, ve kterém došlo i na výrazy tvrdšího rázu,“ připustil nejprve klub v textu na oficiálních stránkách.

„Nicméně není pravdou, a je na to hned několik svědků, že by majitel Vítkovic Aleš Pavlík vyhrožoval kapitánovi Mountfield HK Radku Smoleňákovi ukončením kariéry,“ popřel vzápětí klub, který mrzí, že se podobných výroků dopustil uznávaný hokejista, jež navíc nebyl přítomen zápasu ani uvedenému konfliktu.

Hokejisté Vítkovic (v bílém) ve druhém semifinále extraligového play off proti Hradci Králové.
Nebojujeme jen s Hradcem, hlásí šéf Vítkovic. Loukota: Zklamání. Góly? Správně

„Zarážející také je, že tuto lživou informaci převezme řada českých médií bez toho, aniž by se alespoň pokusila kontaktovat druhou stranu, tedy kohokoli z vedení HC Vítkovice Ridera s tím, aby si redaktoři ověřili, zda je výrok pravdivý, či nikoli,“ pokračovalo prohlášení.

„Vedení HC Vítkovice Ridera pokládá za nutné se takto veřejně ohradit proti těmto lžím. Je toho názoru, že by bylo žádoucí, aby se lidé, kteří nebyli přítomni, se k dané problematice nevyjadřovali, zvláště pak, aby nešířili smyšlené informace a nepravdy,“ doplnili Ostravané s tím, že věc berou jako uzavřenou a dál už se nebudou k událostem po druhém semifinále vyjadřovat.

Hokejisté Vítkovic (v bílém) ve druhém semifinále extraligového play off proti Hradci Králové.
Emoce semifinále na vrcholu a šéf Vítkovic u sudích. Jste zkorumpovaný, zaznělo

Na to ještě reagoval Voráček. „Pane Pavlík, přece nebudeme řešit moji poznámku, ještě pravdivou, jestli to není pravda. Chápu, že jste naštvanej, ale pochybuju, že by to někdo nenatočil,“ napsal na twitteru.

„Chápu, že jedou emoce a řekne se a stane se hodně věcí. To, co jsem napsal, je pravda. Každopádně vím, že pan Pavlík se omluvil za svoje vystupování a tímto je čistý stůl. Hotovo, vyřízeno,“ uzavřel Jakub Voráček.