„V každé jejich lajně je velká síla,“ upozorňuje v rozhovoru pro Deník trenér Vítkovic Jakub Petr.

Dnes se představíte na ledě vedoucího Chomutova, čeká vás tedy soupeř z nejtěžších…

Vždycky je to výzva, když jedete k lídrovi soutěže, který ještě neprohrál. Pro nás to bude mít o to větší náboj. Navíc minulou sezonu se nám tam vyhrát nepodařilo. Ale o tom, že v případě vítězství bychom mohli poskočit na první místo, se nebavíme. Díváme se na naši bilanci a hlavně tabulku pravdy. Tam jsme plus 1. Beru to tak, že bychom venku rádi vyhráli, a že je to teď zrovna Chomutov, je výzva.

V čem je největší síla Pirátů? Na co si musíte dávat především pozor?

Je to komplexní mančaft, v každé lajně je velká síla. Oni ti kluci jsou dlouho pohromadě, hrají pod stejným trenérem. Jsou tam ještě vazby ze Slavie. Jsou tam věci, které se opakují z loňské sezony. Když se bavíme o ofenzivě, jmenovat nemusíme. Šikovnost dopředu a hra kolem brány, to jsou jejich velké devízy. Četl jsem někde, že by měli skončit do desítky. To si myslím, že je podhodnocené. Podle mého mohou dojít hodně vysoko.

Fanoušky Vítkovic mimo jiné zajímá, proč to nejde útoku Kucsera-Kolouch-Dej. V přípravě jim to slušně šlapalo, po pěti kolech extraligy však stále čekají na gól…

Oni odehráli výbornou přípravu, bohužel v lize to není ideální. Vždy to takhle na někoho sedne. Je to ale jen začátek a nedělal bych z toho vědu. I v jiných týmech jsou hráči, od kterých se něco čeká a nefunguje to. My jako trenéři ale na to musíme reagovat. Už v posledním zápase s Pardubicemi jsme je rozhodili a v Chomutově už spolu hrát nebudou. Ale rozhodně to není tak, že se k sobě zase časem nemohou vrátit.

Marek Hrbas
Vítkovický obránce Hrbas: S pomocí taťky si teď více dovolím