„Simulant“ Dej chybí už měsíc a půl a ještě nějaký čas bude. Naopak Veselý se vesele prohání po ledě poté, co si odpykal směšný třízápasový trest. „Pořád se nad tím pozastavuji a hlava mi to ještě nevzala,“ řekl Deníku generální manažer a trenér Vítkovic Jakub Petr. „Nejde to nevnímat, hlavně názory ostravských fanoušků. Určitě to z nás nevyprchalo,“ dodal.

O odplatě ale nikdy nepřemýšlel. „Vím, že se msty občas třeba v NHL dějí, já ale nejsem typ trenéra, který k tomu bude hráče vyzývat. Musíme si dát do hlav, že to nebude o nahánění Veselého. Nejlepší způsob, jak se pomstít, bude ten, když podáme kvalitní výkon, atraktivní pro lidi a vyhrajeme za tři body,“ prohlásil Petr.

Také kvůli zranění Deje angažoval klub ostříleného útočníka Milana Bartoviče z Liberce. Zatím na výpomoc do poloviny ledna.

„S jeho příchodem jsme získali hlavně zkušenost. Přece jen máme jedno z nejmladších mužstev v lize. Když se na trhu objevil, okamžitě jsme reagovali,“ řekl Petr.

„Potřebovali jsme řešit pravá křídla. Kvůli zraněním nám totiž na delší dobu vypadli Dej a Tybor. Hra se zrychlila, byl jsem s ním spokojený, hlavně co se týká zápasu s Libercem. Hodně se tlačí do zakončení. Věřím, že brzy prolomí střeleckou smůlu,“ podotkl Petr.

V úterý „áčko“ netrénovalo, přesto byl jeho den převážně hokejový. „Když mám volno, chodím s mladými pomáhat trenérům. Shodou okolností jsem byl teď na turnaji ve Zlíně. Je to uvolnění, vyčistím si hlavu. A hraje tam i můj dvanáctiletý kluk Dominik, takže i to je důvod, proč se angažuji,“ uzavřel Jakub Petr.