Velký svátek je blízko! Už v pátek začne v Praze a Ostravě sportovní vrchol roku pro celou Českou republiku. Ostravskou část „vykopne“ duel Slováků s Němci, večer se na stejném místě střetnou Švédsko s USA.

Všechny tyto týmy budou nabité hvězdami z NHL. Za Švédsko nastoupí třeba elitní obránci Rasmus Dahlin a Erik Karlsson, v dresu USA pak Brady Tkachuk. Vstupenky na Spojené státy americké, švédský tým anebo na medailisty z posledního světového šampionátu – Němce a Lotyše, jsou stále v prodeji v síti Ticketportal. „Právě utkání USA se Švédskem hned první den turnaje slibuje výbornou podívanou. A lístky jsou,“ láká fanoušky šéf mediálních operací Štěpán Sedláček.

Trenér Baníku Ostrava Pavel Hapal.
Hapal o Baníku na Slavii, sestavě i gólech: Vzadu jsme chatrní, potřebujeme nulu

Češi budou pochopitelně hrát v Praze, nicméně ani ostravská část turnaje nepřijde o tyto bitvy. Právě ve zmíněných fanzonách budou velkoplošné obrazovky, na kterých se budou přenosy vysílat.

„Fanoušci tak budou mít možnost držet palce našim hokejistům a užít si nezapomenutelnou atmosféru mistrovství světa společně s dalšími nadšenci. A věřím, že to bude stát za to, protože kapacita Fan Zóny je pět tisíc návštěvníků a vstup je zdarma. Není k němu potřeba vstupenka na zápas, ani cokoli jiného,“ láká zástupkyně prezidenta ostravského organizačního výboru MS IIHF v ledním hokeji 2024 Irena Šašková.

Jakub Markovič.
Markovič o Baníku, vztahu s Letáčkem i svém stylu: Baví mě Neuer. Co Slavia?

Fanzona bude otevřena bude každý den od 14 hodin, ve dnech, kdy se hrají tři zápasy, dokonce už od jedenácti. Zavírat bude s koncem večerního zápasu, přičemž nabídne i velký kulturní program. Co však mnohé zarazí, je cena piva. Stejně jako v Praze se před halou bude čepovat Plzeň za 110 korun. V hale pak bude Ostravar, cena je ještě v jednání.

„Návštěvníci z celého světa si zde vychutnají čepovanou plzeň od finalistů soutěže Master Bartender, vyzkouší si školu čepování nebo pub kvízy a řadu dalších aktivit,“ představuje koncept National Sponsoring Manager Plzeňského Prazdroje Ladislav Kolář.