Lépe z toho vyšli Valaši, jejichž příznivci se proti řádům provinili v duelu s Chomutovem. „V průběhu třetí třetiny byl na hostující střídačku hozen kelímek od piva,“ uvedli v zápise o utkání Josef Barek a Jakub Koziol s tím, že došlo i k polepení autobusu Pirátů vsetínskými samolepkami.

Ty byly následně pořadatelskou službou odstraněny, aniž by došlo k fyzickému poškození. Pořadatelé jsou ale povinni zajistit, aby osobní a cenné věci včetně dopravních prostředků soupeře nebyly odcizeny, či poškozeny. Vsetín byl proto napomenut.

Tohle bylo hodně drahé pivo

V případě Havířova jde o podobnou věc týkající se sobotního zápasu s Českými Budějovicemi. „Po skončení druhé třetiny byli hostující trenéři a rozhodčí v prostoru trestné lavice politi hozeným pivem,“ popsali v zápise o utkání hlavní arbitři Vojtěch Fiala s Pavlem Obadalem.

„Po skončení utkání navíc byla po trenérovi hostí hozena na led PET lahev, která ale nikoho nezasáhla,“ dodali arbitři zápasu, v němž Motor zvítězil 5:2. Havířov tedy musí zaplatit pokutu pět tisíc korun.

Už v minulé sezoně měl Havířov v zápase s Jihočechy problémy s chováním svých příznivců, po posledním čtvrtfinále schytal pokutu 30 tisíc korun. Diváci tehdy polili hostující střídačku taktéž pivem, ovšem ve větším množství a jeden z nich navrch po kouči Václavu Prospalovi dokonce plival.