Do fronty čekající na rozhodnutí bývalého reprezentanta se v minulých dnech zařadily i Vítkovice. „Vím, že v novinách se zmiňují týmy, které by ho chtěly, nevím, do jaké míry s ním mluvily, ale já mohu oficiálně potvrdit a zodpovědně říct, že já a Pavel Trnka jsme s ním v sobotu večer, když jsme se to dozvěděli, mluvili a oslovili ho,“ prozradil Deníku po úterním tréninku generální manažer a hlavní trenér Vítkovic Jakub Petr.

Výsledek je nejasný. „Kdo situaci sleduje, tak ví, že jeho první kroky povedou na Kladno. Alespoň si to myslím. A teprve pak se uvidí, co dál. My ale zájem určitě máme a není to jen tak, že bychom chtěli vypadat dobře. Na hráče takového kalibru zareaguje asi každý manažer tak, že by ho chtěl,“ dodal Petr.

Bartošák: Dodržím své slovo

Brankář HC Vítkovice Ridera Patrik Bartošák.Zdroj: Deník / Lukáš KaboňŽe by dobré výkony ve Vítkovicích i nově v národním týmu mohly do Ruska odvést současnou brankářskou jedničku Patrika Bartošáka, se podle ohlasů na sociálních sítí obává řada fanoušků ostravského klubu.

Samotný reprezentant to však vyloučil.

„Mluvilo se o tom v minulé sezoně, v létě a asi i teď, ale já k tomu nemám, co říct. Vím, co jsem řekl před sezonou, dodržím své slovo a chci ji tady dochytat. A jestli má někdo potřebu řešit můj odchod, tak to jde mimo mě,“ řekl jasně Bartošák v rozhovoru pro Deník, který i s jeho pocity po turnaji Karjala celý přineseme ve středečním tištěném vydání.

František Výborný
Trenérská legenda Výborný bude působit v Ostravě. Pomůže prvoligové Porubě