Oceláři doufají, že se brzy zvednou. Podle útočníka Jiřího Polanského patří jinam než na desáté místo v tabulce. "Nečekali jsme ani v nejhorším snu, že budeme mít takový začátek. Nesmíme se za nic schovávat. Na ledě je nás dvaadvacet, neseme za to zodpovědnost a je to naše chyba, že takhle hrajeme," řekl novinářům Polanský, jehož dva góly proti Spartě na úspěch nestačily.

"Tolik gólu se na Spartě nedává často. My jsme navíc měli problém se střílením branek a dneska to byl první zápas po dlouhé době, kdy jsme se rozstříleli. O to více to mrzí," litoval centr elitní formace Ocelářů, jenž svých druhým gólem v utkání dostal Třinec do vedení 4:3.

"Měli jsme i nějaké další zápasy dobře rozehrané, některé zápasy jsme měli zvládnout určitě líp. Jedno dvě vítězství a tým by si určitě věřil," řekl smutně po další ztrátě.

Polanský ale věří, že se Slezané brzy dostanou zpátky na špičku extraligy. "My na to tu kvalitu máme. Nemusíme čekat na nějakou náhodu. Každý v kabině od trenérů až po hráče přemýšlí, jak nás z toho dostat ven. Nejsme tam, kde chceme být. Tam, kde jsme, prostě být nesmíme."

Třinečtí postrádají gólmana Petera Hamerlíka, obránce Lukáše Galvase, Josefa Hrabala či útočníky Martina Adamského, Vladimíra Draveckého, Kamila Krepse, Jakuba Orsavu a Tomáš Plíhala. Podle Polanského se ale tým dokázal i v minulé sezoně při velké marodce semknout. "Hráli jeden z nejlepších hokejů, když jsme měli zraněné hráče," řekl Polanský.

I na Spartě tak prý výkon vypadal, ale výsledek nepřinesl. "Opravdu jsme nehráli tak, abychom dostali sedm gólů. Ale tak to v hokeji je. Sparta je kvalitní mančaft. Klukům ze Sparty musím pogratulovat, protože hráli opravdu výborný hokej. Jsem i pyšný na naše kluky, protože jsme se opravdu semkli tak, jak to má vypadat," prohlásil.

Do zápasu prý měl velkou chuť poté, co se s rodinou zašel podívat na zápas třetích tříd na syna spoluhráče Draveckého. "Viděl jsem, s jakou radostí hrají. Není to jen, že chodí do práce jako my tady. Těší je každé střídání a mě to úplně infikovalo. Moc mě mrzí, že jsme utkání nezvládli, protože mě hrozně bavilo. Nebylo to jen, že jdu do práce podat stoprocentní výkon a bylo k tomu ještě to srdce," dodal Polanský.