Po bezbrankové první třetině poslal Ostravany do vedení Sztefek, ovšem hosté na přelomu druhé a třetí části výsledek zvrátili. Obrat se však povedl i svěřencům Tomáše Sršně a Aleše Flašara. Utkání ale nakonec došlo až do samostatných nájezdů, v nichž Porubě vystřelil vítězství Fojtík.

"Myslím si, že dvě třetiny jsme hráli velmi slušně, až v té poslední dvacetiminutovce nás trochu zamkli. My jsme ztroskotávali hlavně na jejich gólmanovi, protože šancí jsme tam měli plno. Nicméně hokej se hraje na branky, což se nám málem v tomto zápase vymstilo," hodnotil pro klubový web kouč Aleš Flašar.

"Kdybychom neudělali zase hrubky v obraně, tak ten zápas dopadl pro nás lépe, ale je to teprve začátek a znovu před námi stál velmi těžký soupeř. Nutno říci, že Poláci kousali a měli nepříjemné kontry, ale nakonec jsme rádi za to, jak to dopadlo," dodal Flašar.

Druhé utkání na turnaji odehraje Poruba ve čtvrtek od 19.15 hodin proti Osvětimi.

HC RT TORAX Poruba 2011 - JKH GKS Jastrzębie 4:3sn (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 24. Sztefek, 46. Luka (Kůdela), 56. Fojtík, rozh. náj. Fojtík – 36. Zajíc (Gimiński), Kubeš (Nalewajka Ł.), 58. Homer (Bryk, Shagov). Rozhodčí: Jeřábek – Vengřín, Cirkl. Vyloučení: 2:7. Bez využití. Diváci: 201.
Poruba: Kůdela – Kaluža, Janota, Puškár, Adam, Peslar, Slavík – Sztefek, Zachar, Fojtík – Káňa T., Zdeněk, Luka – Stejskal, Schwarz, Ollender.
Jastrzębie: Fučík – Homer, Kubeš, Gimiński, Lukáčik, Matusik, Bigos, Nowak, Kącki – Laszkiewicz, Paś, Nalewajka Ł. – Komínek, Zajíc, Vozdecký – Swierski, Kulas, Nalewajka R. – Wróbel, Shagov, Bryk.