„Myslím, že jsme hráli dobře už ve Frýdku-Místku, i když jsme tam prohráli 0:4. Bohužel jsme nedali branky, tentokrát jsme už měli větší klid na hokejkách,“ srovnal oba duely Jiří Režnar, trenér RT Torax Poruba 2011.

Florbalistky FBC Ostrava vybojovaly při své premiéře v evropském Poháru mistryň ve finském městě Lempäälä bronzové medaile, když v nedělním souboji o 3. místo porazily švýcarský tým Kloten-Dietlikon Jets 4:2.
Podívejte se: Splněný sen florbalistek FBC Ostrava, z Poháru mistryň mají bronz!

Střelecké hody v Šumperku zahájili Ostravané už v 6. minutě, kdy domácího Lackoviče překonal Berisha. Další góly přidali v úvodní třetině v rozmezí jedné minuty Vlachovec a Doudera. Na 4:0 zvýšil ve 30. minutě Šlahař, který minutu po čestném úspěchu domácího Průžka, svou druhou brankou v utkání vyhnal z domácí svatyně Lackoviče. Vystřídal ho Hamalčík, ale i on ve 48. minutě inkasoval. Autorem šestého gólu Poruby byl pak Gřeš.

Zápas 20. kola extraligy volejbalistů VK Ostrava - Fatra Zlín 0:3 (14. 1. 2023).
OBRAZEM: Na bloky Zlín vysoko porazila, přesto mu Ostrava doma podlehla

„Poruba byla hokejovější a jednoznačně lepší. My jsme to mohli složit urputností, bojovností, úsilím a týmovým výkonem, ale tyhle atributy jsme tam měli jenom v určitých momentech, a to je strašně málo,“ vrátil se domácí kouč Lukáš Majer k průběhu sobotního duelu.

„Naše zakončení bylo takové, jaké by mělo být. Kluci odvedli dobrou práci, teď se připravíme na středeční domácí utkání se Zlínem,“ připomenul Jiří Režnar blížící se 39. kolo Chance ligy.

Semifinálové boje na mistrovstí ČR squashistů v Ostravě. Na snímku Anna Serme.
Serme odložila squashovou raketu, z české mistryně bude maminka

Chance liga - 38. kolo:

Draci Šumperk - RT Torax Poruba 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 38. Průžek (Bartoš, Drtil) – 6. Berisha (Klimíček, Christov), 17. Vachovec (Lemcke), 18. Doudera (Vachovec, Gřeš), 30. Šlahař (Berisha), 39. Šlahař (Pšurný, Sedlák), 48. Gřeš (Bernovský, Vachovec). Rozhodčí: Cabák, Šudoma - Zídek, Bohuněk. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. Střely na branku: 32:37. Diváci: 1232.

Šumperk: Lackovič (41. Hamalčík) – Dudycha, Drtil, Eliáš, Kadeřávek, Kunst, Hrachovský – Žálčík, Bartoš, Průžek – Jelínek, Bernat, Svoboda – Mácha, Nedvídek, Vildumetz – Jouza, Křemen.

Poruba: Dolejš – Voráček, Klimíček, Lemcke, Doudera, Mlčák, Sedlák – Vachovec, Gřeš, Berisha – Pšurný, Šlahař, Hrníčko – Střondala, Christov, Häring – Toman, Karafiát, Bernovský.