Utkání se pro domácí tým nevyvíjelo dobře už od samého začátku. Aktivní hosté totiž skórovali už ve 2. minutě, když Tihláře z blízkosti prostřelil Slováček.

Poruba zvýšila obrátky a v polovině první části mohla utkání otočit. Nejprve vyrovnal Seidler, když doslova dostrkal puk za brankáře Hromadu. O pár minut později hosté faulovali v úniku Kilnara a sudí nařídil trestné střílení. Útočník Ostravanů si brankáře rozhýbal a položil, jenže při zakončení nepřehodil beton Hromady a stav byl tak stále 1:1.

Také na druhé straně gólman Tihlář několikrát podržel svůj tým. To se však nestalo v 17. minutě, když se Ondráček po přihrávce Podešvy objevil sám před domácí brankou a vrátil Valachům vedení.

V polovině duelu jej pak ještě navýšil Slováček, což byla pro hru Poruby rána. Od té doby si Ostravané vytvořili minimum možností a zkušeně hrající Vsetín si dvoubrankový náskok pohodlně hlídal. Dvě minuty před koncem jej navíc do prázdné branky při power-play Poruby navýšil Ambruz.

Na vítězství Vsetína, který Porubu zdolal už počtvrté v sezoně, nic nezměnil ani Seidlerův gól pár vteřin před koncem.

"Vsetín byl lepším mužstvem a proto zaslouženě vyhrál. Vede tak 1:0, ale tahle série může být ještě hodně dlouhá. My se musíme pro další zápasy, nejlépe už ten páteční, zlepšit," řekl po utkání trenér Poruby Tomáš Sršeň.

HC RT TORAX Poruba - VHK Vsetín 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Branky: 10. Seidler, 60. Seidler (Krayzel) - 2. Slováček (Nedbálek), 17. Ondráček (Podešva, Kubo), 29. Slováček (Nedbálek), 58. Ambruz (Hruška). Rozhodčí: Held, Kubičík – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 950. Stav série: 0:1, druhý zápas se hraje v pátek od 18 hodin ve Vsetíně.
Sestava Poruby: Tihlář – Peslar, Vajda, Puškár, Javín, Buček, Ovšák, Slavík – Kilnar, Krayzel, Seidler – Sedlář, Zachar, Chaloupka – Červenka, Pavlačka, Vaněk – Vrána, Hulva. Trenéři: Sršeň a Kotala.