Valná část z oficiálního čísla 4101 fanoušků se snad ani nestačila usadit na svém místě a domácí Poruba prohrávala o dvě branky, když se prosadili Kolařík s Šilhavým a po necelých dvou minutách vyhnali Jakuba Čecha z branky Ostravanů. Jeho nástupce Andreas Kubáň na první kapitulaci nečekal dlouho, v páté minutě jej překonal Luka a Vsetín vedl v Porubě už 3:0.

"Absolutně nám nevyšel začátek zápasu. Přitom v šatně jsme si řekli, že se nesmí opakovat úvod ze Vsetína, jenže doma to bylo ještě o mnoho horší," kroutil po utkání hlavou jeden z trenérů ostravského celku Roman Kotala.

Policisté a strážníci dohlíželi na hokejBezpečnostní opatření doprovázelo druhý finálový zápas třetí nejvyšší hokejové ligy mezi týmy Poruby a Vsetína, který se v sobotu hrál v Ostravě. Po utkání pak kolona policejních aut „vyvedla" autobusy s fanoušky Vsetína, kteří oslavovali vítězství svého týmu, přes Porubu směrem na dálnici D1.

Domácí však zbraně nesložili. "Po třetím gólu se ale kluci zvedli, jezdili po zadku a byla vidět obrovská snaha ten výsledek ještě nějak zvrátit," uvedl Kotala, jehož svěřenci dostali impuls pomocí gólu Seidlera, na kterého na začátku druhé třetiny snížením už na 2:3 navázal mladík Rudl.

Třetí trefu však i přes několik vyložených šancí nevstřelili. Výborně chytají brankář Šurý už Ostravanům další radost nedovolil. "Ve druhé třetině se zápas lámal. Byli jsme možná o něco lepší, nicméně vyrovnat jsme nedokázali a to rozhodlo. V poslední třetině nás už Vsetín k ničemu nepustil a vítězství si zkušeně pohlídal," dodal Kotala, když na konci prostřední priody zvýšil zpět na dvoubrankový rozdíl Zúbek.

"Jsme hrozně moc rádi, že nám vyšel vstup, což utkání ovlivnilo zásadním způsobem. Přesto nás musel uklidnit čtvrtý gól, po němž si myslím, že jsme to dobře dohráli. Vedeme 2:0, ale pořád potřebujeme ještě jedno vítězství, takže určitě nic nehodláme podcenit. Máme tři pokusy, ale chceme to ukončit hned v pondělí," prozradil Deníku kouč Vsetína Jiří Dopita.

V Porubě však nikdo zbraně neskládá. "Dokud to není 3:0 na zápasy, tak není hotovo. Do Vsetína jedem s tím, že se to tam pokusíme urvat," zakončil Roman Kotala.

HC RT TORAX Poruba 2011 - VHK ROBE Vsetín 2:4 (1:3, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Seidler (Kaluža), 23. Rudl (Puzič) – 1. Kolařík (Zúbek), 2. Šilhavý (Čuřík), 5. Luka (Finsterle, Kucharczyk), 37. Zúbek (Kolařík, Vávra). Rozhodčí: Mikula, Dědek – Bubela, Zedník. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:1. Diváci: 4 101. Stav série: 0:2.
Poruba: Čech (od 2. Kubáň) – Slavík, Peslar, Puškár, Kaluža, Puzič, Bail (od 10. Rudl), Dresler – Ballner (od 20. Rudl), Kafka, Piecha, Vaněk, Jáchym, Slováček, Zachar, Sztefek, Seidler, od 51. Tomčák. Trenéři: Sršeň a Kotala.
Vsetín: Šurý – Jeník, Teper, Jánáček, Ostrčil, Mojžíš, Hryciow, – Pokorný, Šilhavý, Vávra, Zúbek, Kolařík, Kajaba, Finsterle, Čuří, Vítek, Luka, Hořanský, Kucharczyk. Trenér: Dopita.