Samotný zápas nabídl několik obratů. Domácí vedli o dvě branky po trefách Husy s jankovským v úvodech prvních dvou třetin. Hosté pak srovnali góly Špačka a Szathmaryho, a byť Šafránek vrátil Kolínu vedení, přesilovkové zásahy Korkiaskoskiho se Stloukalem poslaly o krok napřed Porubu.

Šest minut před koncem ale na 4:4 vyrovnal v početní výhodě Krejčík, o dvě minuty později mohl z trestného střílení rozhodnout Šafránek, ale nedal. Klíčové momenty tak přišly v nájezdech, v nichž určil konečné skóre gól Lukáše Krejčíka.

Poruba zůstává v tabulce šestá, na čtvrtou Jihlavu ztrácí pět bodů.

SC Kolín – HC RT TORAX Poruba 2011 5:4 SN (1:0, 2:3, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Husa (Šafránek, Král), 21. Jankovský (Král), 34. Šafránek (Král, Jankovský), 54. Krejčík (Král), rozh. náj. Krejčík – 27. Špaček (Toman), 33. Szathmáry (Stloukal, Kozák), 37. Korkiakoski (Stloukal, Špaček), 51. Stloukal (Kozák). Rozhodčí: Valenta, Jaroš - Jindra, Bělohlav. Vyloučení: 7:5, navíc Zumr (Kolín) 10 minut. Využití: 1:2. Bez diváků.

Kolín: Sejpal – Husa, Kukla, Blaha, Pýcha, Zdeněk, Muška – Jankovský, Král, Šafránek – Semirád, Krejčík, Zumr – Síla, Štohanzl, Petržilka – Kozák, Mašín, Němec – Kopecký.

Poruba: Foltán – Szathmáry, Žovinec, Urbanec, Kozák, Voráček, Pastor, Rudl – Hudeček, Sikora, Korkiakoski – Jáchym, Stloukal, Brodek – Hotěk, Endál, Špaček – Toman, Kanko, Pořízek.