RT Torax Arena v Porubě prošla v posledních měsících radikální obměnou. Slavnostně byla znovuotevřena na konci ledna. Nechyběl u toho ani primátor Ostravy Jan Dohnal. „V prvé řadě bych chtěl poděkovat statutárnímu městu Ostrava, že se podílelo a financovalo nutnou rekonstrukci naší RT Torax Areny,“ řekl generální manažer HC RT Torax Poruba Pavel Hinner.

„Zároveň musím poděkovat všem, kteří se ať už přímo, nebo i nepřímo podíleli na chodu hokejového klubu v období rekonstrukce. Tím myslím všechny naše partnery, sponzory, ale i rodiče, hokejisty a hokejistky, trenéry, realizační týmy a celou řadu dobrovolníků, bez nichž bychom toto složité období s dojížděním do Kravař nezvládli,“ doplnil Pavel Hinner.

Zdroj: Youtube

RT Torax Arena prošla především technologickou renovací. Kompletně nové je chladící zařízení, ledová plocha má rozměry NHL. Nové mantinely mají moderní plexiskla, tři tribuny jsou osazené pohodlnými sedačkami. Výrazně upravené jsou i střídačky a zázemí. „Těšíme se, až poprvé vstoupíme na led a vrátíme se domů, tedy do Poruby,“ dodal Pavel Hinner.

O jaké novinky konkrétně jde? „Jedná se o ledovou plochu, která splňuje nejvyšší parametry pro soutěže. Jsme schopni s ledovou plochou i pracovat, měnit podle pravidel, nebo případně podle nějakých požadavků i šířku. Součástí jsou moderní mantinely, které splňují nejvyšší parametry pro extraligu,“ přiblížil jednatel společnosti Sareza, s.r.o. Jaroslav Kovář.

„Kompletně jsme deinstalovali staré sedačky a doplnili jsme jednu tribunu o dalších zhruba 500 až 600 míst. Dneska hala disponuje 2600 místy nových polstrovaných sedaček. To znamená, že i divákův komfort byl pro nás důležitým kritériem. Zrekonstruovali jsme také VIP prostor pro významné hosty,“ informoval Jaroslav Kovář.

„Druhou významnou částí, která se odehrávala v rámci rekonstrukce byla strojovna chlazení, která prošla kompletně obměnou. Demontovali jsme veškeré technologie a nahradily je zcela novými. Ať jsou to čerpadla, různé rozvody a podobně,“ uzavřel Jaroslav Kovář. Náklady na rekonstrukci přesáhly 75 milionů korun.