Dnes se navíc série stěhuje na půdu favorita. „Bude to těžké, ale ještě není konec. Nic nevzdáváme. Budeme bojovat," slíbil útočník Rostislav Vaněk. Právě on mohl ve středu pohnout kolem hokejových dějin ve prospěch ostravského celku, ale v šancích selhal. „Měl jsem to proměnit. Bohužel, nepovedlo se," sypal si Vaněk popel na hlavu.

Šéf porubské lavičky Tomáš Sršeň své svěřence chválil, naopak kritizoval sudí, kterým se vyhecovaná bitva místy vymykala z rukou. „Hrubě ovlivnili utkání hybridními icingy, jedné straně je pískali, druhé ne. Rozhodující gól padl po jasném zakázaném uvolnění, navíc po faulu za brankou na našeho hráče," popisoval.

„Potvrdilo se, že duel nesmyslně pískají rozhodčí z Frýdku-Místku a Třince. Takový tým nepotřebuje pomoc, měl by si to uhrát sám. Je smutné, co se v našem hokeji děje. Před naším mančaftem ale musím smeknout," dodal.

Vítězná strana byla pochopitelně spokojená a už spřádá plány, jak dnes v hale Polárka (od 18 hodin) přidá třetí postupovou výhru. „Na začátku jsme byli nervózní, ale pak jsme přebrali iniciativu, byť jsme místy pustili domácí do hry. I přes zákeřnosti porubských hráčů jsme to ale zvládli," pochvaloval s trenér Marek Malík.

„Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, získali mečbol a doma se budeme snažit sérii uzavřít," doplnil bývalý obránce.