Osm minut před koncem Ostravané prohrávali 1:3, potřebovali vstřelit alespoň ještě jednu branku a tu nakonec zaznamenal Jiří Zdeněk. "Přijeli jsme do Havlíčkova Brodu s tím, že chceme postoupit. Věděli jsme, že můžeme prohrát maximálně o gól. K zápasu jsme přistoupili samozřejmě tak, že o gól prohrát nechceme, ale nejlépe chceme vyhrát nebo minimálně remizovat. Nakonec je Havlíčkův Brod kvalitní mančaft, jako soupeř je těžký," přiznal pro klubový web autor zlaté trefy.

"Projevila se síla v týmu, všichni jsme odvedli maximální práci na doraz. Ubránili jsme spoustu oslabení, a ač jsme dostali onen rozdílový gól, který posouval do 1. ligy Havlíčkův Brod, tak jsme se nevzdávali a gól jsme dokázali vstřelit a výsledek ubránit," dodal Jiří Zdeněk.

Oddechnout si po náročné sezoně mohl také jeden z trenérů Aleš Flašar. "S Tomášem jsme schytávali kritiku za to, že hrajeme celou sezonu jen na tři pětky a že nebudeme schopni to ubruslit, ale vidíte … ubruslili jsme to až do první ligy," usmíval se po utkání.

"Jsem rád, že jsme se ani těžkých chvílích nepoložili a jak s Havlíčkovým Brodem, tak s Jabloncem jsme dokázali zápasy otočit. V tomto mužstvu byla neskutečná vnitřní síla, protože mnoho zápasu jsme rozhodovali třeba až v posledních minutách a za to jim patří velký dík. Poslední utkání sezony ale bylo dle mého názoru vyrovnané, Havlíčkův Brod měl jen více štěstí v zakončení," doplnil Flašar.

BK Havlíčkův Brod - HC RT TORAX Poruba 2011 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Voříšek (Kulhánek), 21. Endál (Milfait, Třetina), 41. Endál (Třetina) – 15. Haas (Dresler, Fojtík), 52. Zdeněk (Káňa T.). Rozhodčí: Čech, Přikryl – Reich, Měkýš. Vyloučení: 8:6, navíc Třetina (HBR) 10 OT. Využití: 2:1. Diváci: 2547.
Havlíčkův Brod: Novák – Semrád T., Vašíček, Vala, Kulhánek, Kříž, Balgalvis – Endál, Třetina, Přidal – Michálek, Milfait, Voříšek – Chlubna, Kuchta, Beneš – Kozlík, Šuhaj.
Poruba: Kubáň – Dresler, Slavík, Janota, Kaluža, Hryciow, Adam – Finsterle / Ollender, Zachar, Jaroš – Káňa T., Zdeněk, Luka – Fojtík, Haas, Káňa J.