Hokejisté RT Torax Poruba 2011 před střetem na ledě prozatím posledního Nového Jičína ztráceli na osmý Frýdek-Místek, se kterým navíc budou hrát hned o víkendu, osm bodů, a v případě venkovního tříbodového zisku, se na jednoho z nejbližších rivalů mohli znovu dotáhnout na „hratelný“ odstup.

Ovšem podobnou motivaci řešili i domácí, jež do zápasu už vedl staronový kouč David Handl, takže podle toho se vyvíjelo i skóre. Prakticky vůbec se neměnilo. Až do poloviny osmačtyřicáté minuty, v níž se v početní nerovnováze podařilo Uhlárovi nalézt před Michalem Gleichem zcela volného Martina Tomana, jenž pohotově umazal na domácí straně nulu v kolonce vstřelených branek.

Porubanům se sice pár vteřin na to, rovněž v přesilové hře mohlo podařit vyrovnat, ovšem Šindeláře ve velké šanci Kamil Gebauer, který už v úvodní třetině vystřídal zraněnou novojičínskou jedničku Lukáše Šrámka, skvěle vychytal.

A když se nepodařilo vstřelit vyrovnávací branku ani v přesilove po vyloučení autora rozdílového gólu, přišel ve sportu ne vždy fungující logický trest. Zhruba čtyři minuty před koncem našel Horák před Gleichovou brankou volného Dušana Pelikána, jenž stvrdil konec novojičínského čekání na výhru.

To mělo do středečního večera osm dílků, navíc vůbec poprvé Gedos v zápase neinkasoval, ale hlavně se dotáhl s devíti body na předposlední Porubu, již naopak střelecké nechutenství potkalo na podzim už potřetí.

A navíc, v souběžně hraném střetnutí došlo na havířovském stadionu k velkému překvapení v podobě venkovního vítězství Uherského Hradiště, které se tak odpoutalo od tabulkového suterénu na trochu uklidňující čtyřbodový rozdíl a navíc to jsou právě hokejisté ze Slovácka (příště hostí Nový Jičín – pozn. red.), jež stíhají momentálně osmý Frýdek-Místek.

Výsledky 20. kola II. hokejové ligy – skupina Východ: HC Nový Jičín – HC RT Torax Poruba 2011 2:0 (0:0, 0:0, 2:0), branky a nahrávky: 48. Toman (Uhlár), 57. Pelikán (Horák), Havířov – Uherské Hradiště 3:4 (1:1, 2:1, 1:2), Karviná – Přerov 5:3 (1:2, 2:0, 2:1), Opava – Vsetín 3:2 (3:0, 0:1, 0:1), Prostějov – Valašské Meziříčí 7:0 (0:0, 5:0, 2:0).