Kdo by to po druhém utkání čekal? Nicméně stalo se! Hokejisté Poruby i podruhé odvrátili vyřazení a konec sezony, když dokázali vyhrát ve Vsetíně 3:0 a stav série srovnali na 2:2.

Rozhodovat se tak bude až v posledním pátém zápase. V první třetině toho na Lapači moc k vidění nebylo. Už po pár sekundách mohl pohnout se skóre domácí Kolařík, ale na brankáře Vrbu si nepřišel.

Na další větší možnost se čekalo až na konec první třetiny. To se porubský Krayzel ocitl sám před vsetínskou brankou, jenže k překvapení všech minul. Těsně před přestávkou mohl domácí poslat do vedení opět Kolařík, když se hnal sám na Vrbu, ale ten jej i tentokrát vychytal.

Utkání rozhodla druhá třetina. Už v její první minutě ujeli do přečíslení Krayzel se Sedlářem a druhý jmenovaný rozvlnil síť vsetínské branky.

Hrdinou hostů se stal také brankář Vrba. Ten ve 27. minutě zneškodnil další tutovku, když si na něm v samostatném nájezdu vylámal zuby tentokrát Petr Hruška.

A tak přišel trest. Necelé tři minuty před druhou pauzou se prosadil opět Marek Sedlář, když dostrkal puk až za brankáře Hromadu. Vzápětí to mohlo být o tři góly, ale akce Zachara a Vrány gólem neskončila.

Mátožní domácí však v poslední dvacetiminutovce nebyli schopni dostat Porubu pod tlak, naopak ještě dvakrát inkasovali z hole Aleše Kilnara.

Pátý semifinálový zápas je na programu ve čtvrtek, kdy se hraje od 18 hodin na zimním stadionu Sarezy v Porubě.

VHK Vsetín - HC RT TORAX Poruba 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 21. Sedlář (Krayzel, Javín), 38. Sedlář (Buček), 56. Kilnar (Chaloupka), 57. Kilnar. Rozhodčí: Dědek, Slavka – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 8:6. Stav série: 2:2.

Vsetín: Hromada – Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba L., Haloda, Grebenjuk, Tichý – Zúbek, Vaněk, Daněk, Kolařík, Ambruz, Hrazdira, Slováček, Kubo, Ondráček, Vítek, Podešva, Hruška, Štrbík.

Poruba: Vrba A. – Buček, Javín, Slavík, Puškar, Vajda, Ovšák, Peslár – Vaněk, Krayzel, Sedlář – Chaloupka, Zachar, Kilnar – Červenka, Pavlačka, Hulva – Vrána.