Ostravané dokázali, po bezbrankové první třetině, dvakrát dotáhnout vedení soupeře. Nejprve odpověděl Tichý na úvodní gól Ollendera, ve třetí části pak srovnal krok Zachar, když reagoval na branku Čintaly. Ačkoli si Poruba opět vytvořila řadu velkých šancí, brankář Vrba se několikrát vyznamenal a v nastaveném čase rozhodl domácí Tomášek.

"Je škoda, že v prodloužení jsme inkasovali ze situace, kdy nám hráč vyjel zpoza branky přes dva bránící kluky. To byla velká chyba," řekl po utkání jeden z trenérů Poruby Roman Kotala, který mohl být opět spokojený s výkonem, nikoli však s koncovkou.

"Opět to nebyl z naší strany špatný zápas, měli jsme více ze hry, ale stejně jako v předchozích nás trápilo zakončení. Místy nám chybí i kousek štěstí. Hokej se však hraje na góly a v tom byla Kopřivnice lepší," uznal Kotala.

Pro Porubu bylo toto utkání derniérou v roce 2016, jelikož duel 29. kola s Opavou si svěřenci Tomáše Sršně a Romana Kotaly předehráli už tuto pondělí (3:2 v prodloužení). Celkově tak v tomto týdnu získali tři body. "Představovali jsme si zisk šesti, protože hokejově jsme většinou lepší. Musíme ale zlepšit koncovku," zakončil kouč druhého celku třetí nejvyšší soutěže.

HC Kopřivnice - HC RT Torax Poruba 2011 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Ollender (Tomášek, Pěnčík), 46. Čintala (Ollender), 62. Tomášek (Ollender) – 38. Tichý (Slováček, Kaluža), 52. Zachar (Flašar). Rozhodčí: Dědek - Bubela, Čelechovský. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 300.
Poruba: Kubáň – Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Rudl, Bail, Puzič, Kaluža – Zachar, Ballner, Kafka – Seidler, Moskal, Kuťák – Slováček, Sedlář, Sztefek – Tomčák, Vaněk, Orság. Trenéři: Sršeň a Kotala.

Další výsledky 28. kola druhé hokejové ligy - skupiny Východ: Nový Jičín - Hodonín 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0), Opava - Technika Brno 5:2 (1:0, 2:2, 2:0), Valašské Meziříčí - Vsetín 1:5 (0:3, 0:0, 1:2).