První ze čtyřzápasové série venkovních zápasů sice Porubané nezačali příliš dobře, když po sedmi minutách inkasovali v prvním oslabení z hole Martina Kuba, ovšem ve druhé třetině během necelých šesti minut dokonale obrátili díky třem brankám v síti vsetínského gólmana Hromady skóre.

Nakonec Ostravané ještě dalšími třemi góly potvrdili současnou výtečnou formu a vyhráli osmý z posledních devíti sezonních zápasů. Vsetín, který prohrál po čtyřech vítězstvích v řadě za sebou včetně senzačního zaskočení prostějovských Jestřábů, porazili i podruhé v základní části, poprvé to bylo v Porubě 5:1.

A v příštím kole se utkají v sobotu 2. listopadu v Brně s Technikou, s níž pro změnu v prvním vzájemném měření sil prohráli 1:5.

VHK Vsetín – HC RT Torax Poruba 1:6 (1:0, 0:4, 0:2)

Branky a nahrávky: 8. Kubo (Mikšovský, L. Vrba) – 21. Seidler, 26. Peslar (Krayzel, Červenka), 27. Seidler (Vrána, Buček), 36. Chaloupka (Pavlačka), 52. Zachar, 60. Vrána (Slavík). Rozhodčí: Obadal – Goňa, Smilek. Vyloučení: 9:9, navíc Hruška trest ve hře – Lukáš Prokop 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 993.

Vsetín: Hromada (41. Plšek) – Farda, Tichý, Hurtík, L. Vrba, F. Vrba, Báchor, Tesařík, Žák – Kajaba, Ambruz, Hruška, Kubo, Ševčík, Mikšovský, Vítek, Podešva, Kývala, Janeba, Daněk, Neuwirth. Trenér: Jakubík.

Poruba: Tihlář – Hruzík, Šindelář, Javín, Peslar, Lukáš Prokop, Slavík, Vajda – Červenka, Videlka, Krayzel, Vaněk, Zuber, Vrána, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Zachar, Piják. Trenér: Sršeň.