Osmadvacetiletý Fin se v zápase trefil podruhé. Do vedení šli však jako první hosté gólem Dřímala. Ještě v první třetině ale vyrovnal Špaček, brzy po přestávce z přesilové hry skóroval právě Korkiakoski.

To však nebylo vše. Přerov zásluhou dvou využitých početních výhod a branek Dostálka s Hrabalem zařídili další obrat. Půl minuty před druhou pauzou ale vyrovnal Szathmáry.

Rozhodnutí tak přinesla 53. minuta, v níž vstřelil druhý gól v zápase Korkiakoski, jenž pak asistoval i u pátého gólu Hudečka.

"Dnes jsme předvedli výborný a taktický výkon, který nás dovedl ke třem bodům a za to hráčům děkuji," řekl v krátkosti trenér Poruby Martin Janeček.

HC RT TORAX Poruba 2011 – HC ZUBR Přerov 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 17. Špaček (Hudeček, Teper), 22. Korkiakoski (Stloukal, Teper), 40. Szathmáry (Žovinec, Korkiakoski), 53. Korkiakoski (Kozák), 60. Hudeček (Korkiakoski) – 3. Dřímal (Dluhoš, Štefka), 25. Dostálek (Pšurný, Dluhoš), 33. Hrabal (Dluhoš, Dostálek). Rozhodčí: Kašík, Barek – Hanzlík, Gančarčík. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Bez diváků.

Poruba: Muštukovs – Voráček, Urbanec, Szathmáry, Kozák, Teper, Slavík, Žovinec – Špaček, Toman, Kanko – Korkiakoski, Jáchym, Stloukal – Raška, Hudeček, Sikora – Pořízek, Žolobov, Endál. Trenéři: Výborný, Janeček a Pavlačka.

Přerov: Holík – Hrabal, Dluhoš, Mlčák, Forman, Dřímal, Zbořil – Doležal, Pšurný, Dostálek – Süss, Hejcman, Číp – Štefka, Macuh, Ryšavý – Svoboda, Indrák, Goiš – Dobša. Trenéři: Kočara a Grof.