Právě před Valachy se ziskem těchto tří bodů Poruba posunula na třetí místo v tabulce. Domácí měli lepší start, když se už v 8. minutě trefila poslední posila, obránce Šimon Szathmáry. Vedení svěřencům Františka Výborného ale vydrželo jen chvíli, než se prosadil Štach.

Vyrovnaný stav vydržel do 41. minuty, kdy skóroval právě Endál. „Dlouho jsme se na Vsetín připravovali a nesmírně se těšili na restart. Když už přišel den zápasu, tak jsme znervózněli a na naší hře to bylo trochu vidět. Vsetín hrál dobře a v některých momentech mu chybělo víc štěstí. Nicméně brankových příležitostí jsme si vytvořili víc a za bojovnost si vítězství zasloužili,“ hodnotil jeden z porubských trenérů Martin Janeček.

Litoval, že tým nešel triumfu víc naproti. „Podle mě toho brankář Gába viděl až moc. Kdybychom chodili častěji před bránu, tak dáme více gólů. Každopádně jsme rádi za dobrý vstup po restartu. Věřím, že nám vítězná vlna dlouho vydrží,“ dodal Janeček.

„Myslím si, že na začátku na nás soupeř vletěl, ale brzy jsme se mu rychlostně srovnali a byli vyrovnaným soupeřem. Po gólu na 1:1 jsme si vytvořili dost šancí, abychom skóre překlopili na svou stranu, ale branku jsme nedali. Naopak Porubští si po odrazu vzali vedení zpět. V závěru jsme se tlačili za vyrovnáním, jenže ani při hře bez brankáře jsme gól vstřelit nedokázali. Naši hráči si však zaslouží pochvalu za bojovnost, pohyb a nasazení," uvedl kouč hostů Jan Srdínko.

HC RT Torax Poruba 2011 – VHK Robe Vsetín 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Szathmáry (Korkiakoski, Hudeček), 41. Endál (Káňa, Kozák) – 10. Štach (Půček, Gorčík). Rozhodčí: Mrkva – Dědek, Hranoš, Novák. Vyloučení: 2:3, navíc Vlach (VSE) 10 OT. Bez využití. Bez diváků.

Poruba: Muštukovs – Teper, Žovinec, Szathmáry, Kozák, Voráček, Urbanec, Slavík – Káňa, Jáchym, Endál – Korkiakoski, Hudeček, Stloukal – Špaček, Kanko, Pořízek – Hotěk, Žolobov, Sikora.

Vsetín: Gába – Ondračka, Smetana, Kudělka, Bartko, Hryciow, Štach, Jenáček – Půček, Pechanec, Gorčík – Vlach, Kloz, Klímek – Zeman, Kucharczyk, Babka – Hořanský, Gajarský, Vítek.