Generální manažer klubu Pavel Hinner s postihem pro Fojtíka, který napadl protihráče, souhlasí. S trestem pro Luku se ale neztotožňuje.

„Byl verbálně i fyzicky napadán opilým divákem, který v prostoru neměl co dělat. V žádném případě nešlo o nic netušícího člověka, jak tvrdí pan Vladimír Velčovský (ředitel Šumperku). Ano, měl udržet nervy, ale nelze se mu divit,“ uvedl Hinner.

V případě obránce Jana Dreslera, kterého rozhodčí vyloučili do konce utkání, komise zůstala u automatické stopky na jeden zápas. Domácí klub byl za špatnou pořadatelskou službu pokutován částkou tři tisíce korun.

„V Šumperku to nebylo poprvé, před třemi týdny měl stejný problém i Nový Jičín,“ dodal Hinner s tím, že odvolávat se Poruba nebude.

Co se stalo?

Před dvěma týdny hostující útočník Vladimír Luka ve vyhroceném závěru zápasu v Šumperku cestou do šaten udeřil diváka. Ten měl podle generálního manažera ostravského klubu Pavla Hinnera urážet hráče i jeho rodinu. „Řvali na něj už na střídačce, a tak ho trenéři minutu před koncem poslali do kabiny. Cestou ho napadl opilý fanoušek, k tomu mu sprostě nadával, a tak ho Luka praštil,“ řekl serveru idnes.cz Hinner po prohře 2:5.

Na videozáznamu serveru Lifetv.cz ale není vidět, že by divák Luku fyzicky napadl. „Vedení klubu si celého incidentu všimlo až po zápase ze záznamu. Nerad bych dělal nějaké závěry a rozbory, záznam je pořízen z dálky a není průkazný. Je z něj ale vidět, že pan Luka se zničehonic otočil, udělal krok směrem z tunelu ven a dal pěstí nic netušícímu člověku, který procházel směrem k toaletám bez jakéhokoliv zájmu o případný incident s hráčem,“ sdělil ředitel domácího klubu Vladimír Velčovský.

Napaden však měl být také trenér Poruby Aleš Flašar, kterému se jinak nelíbilo chování rozhodčího Filipa Vrby. Sudí zápasu rozdal celkem 157 trestných minut. „Co předváděl, to bylo hrozné. Proti tomu se nemáme jak bránit. Jsou arogantní a smějí se nám,“ uvedl Flašar s tím, že ač si dával pozor, aby nebyl na sudího sprostý, dostal osobní trest za nesportovní chování.

„Řekl jsem, že to má na svědomí a ironicky jsem dodal, že by se měl jít omluvit Sedlákovi,“ poukázal Flašar na domácího kapitána, který měl sudímu nadávat, vylučovalo se však převážně na ostravské straně.

Naopak o incidentu Luky s fanouškem sudí v zápise o utkání neinformoval a ani policie žádné oznámení neeviduje. Šumperský klub přijal zvýšená opatření pro snížení rizik podobných událostí.