Zatímco při volbách před dvěma lety po odstoupení Tomáše Krále měl za soupeře Jiřího Šlégra, Dominika Haška, Bedřicha Ščerbana a Otakara Černého, tentokrát zůstal brzy dvaasedmdesátiletý Hadamczik jediným, kdo o pozici nejvýše postaveného muže tuzemského hokeje usiluje. Bývalý šéf extraligy Josef Řezníček, jenž přicházel do úvahy jako aktuálně jediný vážnější konkurent, svou kandidaturu nakonec předčasně vzdal. Cítil, že hnutí stojí za Hadamczikem.

"Zřejmě se mi za dva roky podařilo udělat tolik práce, že jsem si tím získal podporu klubů," uvedl pro ČTK během minulého týdne Hadamczik.

K očekávanému prodloužení mandátu potřebuje nyní jediné - alespoň 31 hlasů od 61 delegátů. S ohledem na všechny okolnosti půjde patrně jen o formalitu. Již před dvěma lety obdržel Hadamczik právě 31 hlasů a byl trochu nečekaně zvolen hned v prvním kole. Druhý Jiří Šlégr dostal 16 hlasů. Tentokrát ale Hadamczik potřebuje jen důvěru delegátů, žádný soupeř ho o hlasy nepřipraví.

Pokračování bývalého kouče, jenž vedl během kariéry i národní tým a získal s ním čtyři medaile, se očekává i díky povedenému domácímu mistrovství světa v Praze a Ostravě. Pro Česko skončilo prvním titulem mistrů světa po 14 letech, ale také novým diváckým rekordem v historii MS.

Hadamczik tak dostane ještě dvojnásobně velký časový prostor k prosazení svých myšlenek, které měl z pozice dlouholetého kritika práce hokejového svazu ještě před svým zvolením. "Chci jít nahoru po jednom schodu a neslibovat hory doly. Když jdete postupně, většinou se cíle plní. Když řeknete, že skočíte na desátý schod, tak většinou spadnete dolů. A já bych nerad spadl," prohlásil tehdy Hadamczik.

O funkci viceprezidenta za výkonnostní hokej se ucházejí současný viceprezident Příza Bříza a spolu s ním Ščerban. Na viceprezidenta za vrcholový hokej kandidují Petr Dědek a Jan Tůma, prezident Asociace profesionálních klubů ledního hokeje, která od května 2022 řídí extraligu.

Ve výkonném výboru je doplní pět zástupců vrcholového a tři zástupci výkonnostního hokeje. Za vrcholový kandidují Dědek, Jiří Heš, Pavel Hinner, Pavel Hynek, Marek Chmiel, Aleš Kmoníček, Martin Svoboda, Šcerban, Stanislav Tichý, Tůma a Petr Vosmík. Za výkonnostní Bříza, Jan Havlíček, Milan Hnilička, Jakub Král, Bronislav Píša, Ščerban, Jiří Šlégr, Milan Urban, Milan Vacke a Petr Vinš.