Čtyři porážky z pěti posledních extraligových zápasů. O tom, že by v průběhu sezony mohl mít takovou bilanci, se hlavnímu kandidátovi na titul zřejmě ani nezdálo. Ale je to tak. I díky tomu jsou Oceláři s dvanácti body na desátém místě.

"Ani v nejhorším snu jsme nečekali takový začátek sezony. Ale nesmíme se za nic schovávat, neseme za to zodpovědnost sami a je naše chyba, že takhle hrajeme. Měli jsme některé zápasy dobře rozehrané, některé jsme měli zvládnout líp. Udělat jedno dvě vítězství, tým by si věřil víc," řekl pro klubový web útočník Jiří Polanský.

Na týmu se projevuje také rozsáhlá marodka, kterou se klub rozhodl řešit. Před utkáním s Plzní tak kádr posílil o čtyři hráče z farmy ve Frýdku-Místku. K Ocelářům se připojili útočníci Marek Růžička, Radek Meidl, Vladimír Luka a Tomáš Káňa.

Třinec tak reagoval zejména na vlnu zranění a nemocí, kvůli kterým mu scházejí brankář Peter Hamerlík, obránce Josef Hrabal a útočníci Kamil Kreps, Martin Adamský, Tomáš Plíhal, Jakub Orsava a Vladimír Dravecký. "Jednak je to kvůli marodce, ale současně také kvůli rozšíření konkurence v mužstvu," řekl ČTK mluvčí klubu Tomáš Želazko.

Posílený farmářský celek Třince z Frýdku-Místku zatím hladce projíždí třetí nejvyšší soutěží a směřuje za vytyčeným postupem o patro výš. Jen stabilní člen třineckého kádru Růžička se tam rozehrává po zranění, další tři povolaní hráči jsou kmenovými hráči Frýdku.

"Nevím, co změnit. Sám nad tím přemýšlím, přemýšlí o tom celá kabina. Nejsme tam, kde chceme být a nesmíme tam být. To je jasné," doplnil na závěr Polanský.

Středeční předehrávka začíná ve Werk Aréně v 17 hodin.