Domácím se tentokrát na výbornou povedla první třetina, kterou vyhráli 3:1, ovšem hosté se nedali a favorita duelu trápili. I když v 50. minutě Seidler zvýšil už na 6:3, Šumperk dokázal dvěma góly Vachutky střetnutí výrazně zdramatizovat. Vše utnul až Ballner v poslední minutě.

I proto nebyli ostravští trenéři vůbec spokojeni. "Nebyl to z naší strany zdaleka ideální výkon. Měli jsme celkem problémy s pohybem i důrazem. Šumperk byl nepříjemný mančaft, hrozil z brejků," poukázal trenér Roman Kotala na zbraň středečního soupeře.

Je si však vědom, že v sobotním šlágru Na Lapači proti Vsetínu by předvedená hra zdaleka nestačila. "Bereme tři body, s tím jsme spokojeni, ale takový výkon byl v sobotu na Vsetín byl málo. Musíme se vrátit zpět k předchozí hře," dodal Kotala.

HC RT TORAX Poruba 2011 - Draci Šumperk 7:5 (3:1, 1:2, 3:2)
Branky a nahrávky: 12. Zachar (Tichý, Kafka), 17. Rudl (Sedlář), 18. Kafka (Ballner), 31. Ballner (Zachar, Puzič), 42. Adamík (Vaněk), 50. Seidler (Tomčák, Tichý), 60. Ballner – 6. Vymazal (Vachutka, Matějka), 22. Sedláček (Ostřanský, Pavlovský), 32. Janota (Pavlovský), 55. Vachutka (Sedlák, Vymazal), 57. Vachutka (Sedlák). Rozhodčí: Fiala – Rožánek, Gančarčík. Vyloučení: 7:6. Využití: 3:1. Diváci: 400.

Poruba: Čech – Flašar, Puškár, Bail, Tichý, Adamík, Puzič, Rudl – Slováček, Piecha, Sedlář – Kafka, Zachar, Ballner – Seidler, Tomčák, Vaněk – Orság, Kuťák, Smrčka – Sysal. Trenéři: Sršeň a Kotala.

Další výsledky: Hodonín - Valašské Meziříčí 6:2 (2:0, 2:2, 2:0), Nový Jičín - Opava 4:2 (0:0, 1:1, 3:1), Technika Brno - Vsetín 2:7 (1:5, 0:1, 1:1).