„Můžu potvrdit, že ze strany Amuru Chabarovsk došlo k naplnění podmínek klauzule, na základě které mohl Marek Hrbas odejít od nás do zahraničí,“ řekl pro klubový web generální manažer a hlavní trenér Jakub Petr.

„Na jedné straně nás mrzí, že už za nás Marek hrát nebude, ale na druhé, a to převažuje, mu přejeme hodně štěstí a úspěchů v jeho ruském angažmá. Máme radost, že i když není naším odchovancem, u nás si svými výkony řekl nejen o reprezentační dres, ale také o zájem z ruské KHL. Budeme rádi, když v budoucnu, až jeho zahraniční angažmá skončí, povedou jeho kroky opět k nám do Vítkovic,“ dodal Petr.

Vítkovice se na odchod svého elitního obránce připravily už dříve příchodem Jaroslava Mrázka. Ačkoli spekulace ohledně Hrbasova přestupu vyvolaly v minulých dnech v éteru řadu emocí, pětadvacetiletý obránce klub opouští v dobrém.

„Za celou dobu, co jsem tady byl, jsem nezažil problém, byl jsem tady spokojený. Je to o tom, že se naskytla nabídka a já ji chtěl využít. Žádné špatné vztahy, všechno v pohodě, trenéři mi věřili a toho si moc vážím. A doufám, že se ne jim, ale i fanouškům, má hra líbila a odcházím v tom nejlepším,“ uvedl pro oficiální stránky Vítkovic.

Podle svých slov nad lukrativní nabídkou neváhal. „Vždycky jsem si chtěl KHL zahrát a je to jeden z mých kariérních cílů. To, že to je Chabarovsk a že to je na východě u Číny, tak to je pro mě to nejmenší. Kdyby ten tým byl třeba na Marsu, tak mi to bude jedno. Mám to v tomhle ohledu jednodušší, protože nemám děti, nemám rodinu, žádné překážky. Přítelkyně by za mnou měla přiletět, takže nad ničím jsem nepřemýšlel nebo nemusel dlouho přemýšlet,“ řekl Hrbas.

„Najednou přišla tahle nabídka a člověk nikdy neví, co se může v budoucnu stát, takže jsem toho chtěl využít a doufám, že se mi tam zadaří,“ dodal na závěr Hrbas.