O vítězství Ostravané rozhodli osm minut před koncem, když v přesilové hře tečoval Tybor Lvovu střelu a překonal tak Novotného.

Ve vyrovnaném zápase se do té doby obě mužstva vystřídala ve vedení. Do něj šli nejprve domácí po trefě Grígera, na což zanedlouho odpověděl Dej.

Na začátku třetí třetiny se prosadil Roman, ale ani hosté nevydrželi o krok vepředu dlouho, když vzápětí srovnal krok Plutnar.

Domácím nebyla nic platná ani jasná střelecká převaha. Ze 34 střel (proti sedmnácti Vítkovic) vytěžili proti skvělému Bartošákovi jen dvě branky. Ostravané tak nadále patří mezi celky na špičce tabulky nejvyšší soutěže.

Hlasy trenérů po utkání:

Tomáš Mariška (Karlovy Vary): "Počítali jsme s tím, že nás sobotní zápas stál hodně sil, ale řekli jsme si, že se na to nebudeme vymlouvat. Myslím, že do utkání jsme vstoupili velmi slušně. Hráči měli pohyb, byli jsme Vítkovicím vyrovnaným soupeřem. Vítkovice na nás vlítly, snažily se atakovat po celém hřišti, tlačit na nás, myslím, že mnohdy až hodně agresivně a na hranici faulu. My jsme se s tím ale dokázali nějakým způsobem srovnat. Zápas byl asi remízový. Kdyby po šedesáti minutách skončil nerozhodně, tak by to bylo asi nejspravedlivější. Hokej ale vždy spravedlivý není, což jsme dneska viděli. Vítkovice byly rozhodně šťastnější jednou přesilovkovou trefou, kterou jsme my nedokázali dát."

Jakub Petr (Vítkovice): "Zápas byl specifický v tom, že jsme ho brali z více pohledů. Věděli jsem o velmi dlouhé a povedené sérii hokejistů Energie v domácím prostředí. Byl jsem osobně svědkem včerejšího utkání s Kometou, které mě v domácím provedení velmi nadchlo. Jako trenér jsem na to samozřejmě musel reagovat. Počítali jsme s tím, že domácím musí dojít fyzické síly, protože jich bruslivý výkon, který včera předváděli, mě jako trenéra totálně nadchnul. Bavil jsem se o tom i s trenérem Komety, který měl stejný názor. Moje hokejové srdce včera plesalo, ale samozřejmě jsem si vzal z toho ten bonus pro svůj tým. Z tohoto pohledu byl dnes klíčový konec druhé třetiny, kdy jsme pět až šest minut Vary tlačili. Už tam jsme měli zápas rozhodnout. Klobouk dolů před domácími, protože to přežili a ve třetí třetině to již bylo o tom, kdo vstřelí vítěznou branku. Oni měli přesilovku, my jsme měli přesilovku, kterou jsme využili po teči. Podobně jako jsme tady naposledy prohráli."

HC Energie Karlovy Vary – HC Vítkovice Ridera 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Gríger (Flek, Rohan), 23. Plutnar (Balán) – 13. Dej (Lev), 23. Roman (Hrbas, Tybor), 52. Tybor (Lev, Roman). Rozhodčí: Hribik, Sýkora – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:3, navíc Sičák (Karlovy Vary) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 3675

Karlovy Vary: F. Novotný – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Podlipnik, Sičák, Kozák, M. Rohan – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Stloukal, Skuhravý, Gorčík – Lapšanský, Balán, Kohout. Trenéři: Pešout a Mariška.

Vítkovice: Bartošák – Výtisk, D. Krenželok, Hrbas, Baranka, Gregorc, Šidlík, Černý – Dej, Lev, Schleiss – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal – Szturc, Pytlík, Baláž. Trenéři: Petr a Trnka.

Muž zápasu: Roman