Předehrávka 33. kola, utkání, které bylo v původním plánu až na začátku ledna, kdy se však v Ostravě a Třinci uskuteční juniorské mistrovství světa, se tak odehraje už dnes od 17.30 hodin.

Favoritem budou bezpochyby hosté, úřadující mistři, Vítkovice jim však určitě nehodlají odevzdat body jen tak. „Cílem je navázat na výkon a potvrdit výsledek z ledu Zlína. Víme, že pro veřejnost bude ten zápas atraktivní, ale pro nás to je další z 52 zápasů základní části,“ přiznal domácí kouč Jakub Petr, který řeší otazníky v sestavě.

Těmi nepříjemnými jsou absence útočníka Ondřeje Romana a ve Zlíně nehrál ani Patrik Zdráhal. O poznání pozitivnější starostí je, kdo se postaví do brankoviště. V prvním kole to byl Daniel Dolejš, nedělní vítězství ve Zlíně vychytal Miroslav Svoboda.

„Nevíme, kdo bude chytat. Jsme vyrovnaní, Danek si to zaslouží. Navíc jsem na začátku sezony po těch operacích za takového parťáka rád. Po dlouhé době mám vedle sebe někoho, kdo může chytat,“ prozradil Svoboda, který v minulosti v Třinci působil.

Bitva bratrů, Bartošák na scénu

Pokud nastoupí, bude pro něj derby pikantní. Gólmanská jednička Ocelářů Patrik Bartošák, který ještě v jarním play-off bojoval na straně Vítkovic, se teď chystá jejich led dobýt v dresu Ocelářů.

Speciální bude derby také pro bratry Matěje a Šimona Stránské, kteří se postaví proti sobě.

close Tvrdé derby čeká fanoušky dnes v Ostravar Aréně. Chybět nebudou určitě ani souboje třineckého útočníka Tomáše Marcinka (v červeném) a obránce Vítkovic Petra Šidlíka. info Zdroj: Lukáš Kaboň zoom_in

Oceláři vstřebávají zklamání z porážky (1:2 SN) v Brně. V jejich prospěch ale hovoří bilance vzájemných zápasů. Slezané v minulé sezoně opanovali sedm z osmi duelů včetně postupové výhry 4:0 na zápasy ve čtvrtfinále play-off, čímž se odrazili k zisku titulu.

Díky dvěma předehrávkám kvůli Lize mistrů i prosincovému Spengler Cupu si Třinečtí zahrají během dvanácti dnů hned šest extraligových duelů! „O tom jsme ale věděli a přípravu takto i směřovali. Neměli bychom s tím mít problém. Na Kometě jsme odehráli dvě parádní třetiny. Věřím, že ve Vítkovicích to bude pokračovat,“ zadoufal třinecký trenér Václav Varaďa.

Slova svého kouče podpořili i samotní hráči. „Je start sezony, sil máme dost. Máme v úvodu silné soupeře včetně derbíčka, a na to se všichni těšíme,“ doplnil kapitán Martin Adamský.

„Každý raději hraje než trénuje. Nahuštěný program nám vadit nebude,“ ujišťuje Ocelář Matěj Stránský.