Hráčský trh je znovu otevřený, kluby pomalu začínají s přípravou na nový ročník. Jinak tomu není ani v případě Vítkovic, které to dotáhly v uplynulém ročníku extraligy z předkola až do čtvrtfinále play-off. V něm prohrály se Zlínem 2:4 na zápasy a umístily se na konečném osmém místě.

Ostravanům začne letní příprava až v pondělí, přesto už vedení klubu oznámilo některé změny v kádru. Ta momentálně nejzásadnější se týká forvarda Lukáše Klimka, který odchází do Sparty Praha.

„Z útočníků u nás kromě Lukáše nebude působit ani Radim Hruška s Markem Bartánusem," informoval generální manažer Vítkovic Petr Husička, který se podíval i do zadních řad.

„Obrana zůstává stejná, až na dvě výjimky. Skončili u nás Denis Rehák a Adam Sedlák," řekl Husička.

Fanoušky vítkovického hokeje nejvíce zajímá situace okolo tradičních a zkušených opor. Jasno prý ale zatím není.

„Dále řešíme otázky okolo obránce Marka Malíka a útočníka Viktora Ujčíka, ale k tomu bych teď nějaké detaily ještě říkat nechtěl," podotkl Husička.

A na jaké nové posily se mohou ve Vítkovicích těšit?

Jedno je jasné. Kvůli financím jich mnoho nepřijde. Alespoň těch kvalitních. „V současné době s některými hráči jednáme, ale přiznám se, že vzhledem ke stávající ekonomické situaci a ke končící smlouvě s generálním partnerem, firmou Evraz Vítkovice Steel, musíme být v této věci velmi obezřetní," prohlásil Husička.