Do Ostravar Arény, kde se před publikem hrálo dokonce po více než dvou letech (poprvé od 3. října 2019, kdy vyhrál Třinec 6:4), se vydalo 5325 fanoušků. A ukázali, že v „lockdownové“ minulé sezoně při zavřených stadionech fandit nezapomněli.

Utkání 8. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec, 20. října 2021 V Ostravě. (střed) Marek Kalus z Vítkovic, Tomáš Kundrátek z Třince a Patrik Koch z Vítkovic.
Jediný gól Vítkovicím na body nestačil, derby na ledě v Ostravě ovládl Třinec

„Byl jsem na zápasech s Litvínovem a Libercem, takže ani derby jsem si nemohl nechat ujít. Věřím, že vyhrajeme,“ řekl Deníku fanoušek Michal, oděný do vítkovických barev.

Jako první byli slyšet ale hosté, ještě v době potemnělé haly, kdy domácí příznivci teprve plnili svá místa. Potlesk fanoušků si pak vyslechla vítkovická legenda a mistr ligy z roku 1981 Lumír Kotala, který v 57 letech definitivně ukončil hokejovou dráhu i ve staré gardě.

A mohlo se jít na úvodní buly. Poprvé to zahučelo už po necelých třech minutách, kdy aktivitu Vítkovic využil k šanci Krenželok, ovšem i když už téměř brankáře Mazance překonal, do sítě nezakončil. Oba sektory vlajkonošů se poté přetahovaly v taktovce.

Brankář Vítkovic Aleš Stezka.
Vítkovický Stezka: Dva roky jsem se v životě hledal. Pomohl mi i psycholog

A v závěru první třetiny to přišlo. „Už je tam, už je tam,“ znělo ze sektoru hostů po první trefě, na niž brzy po pauze navázala druhá z hole Kundrátka.

„Co jste tak ticho,…?“ ozývalo se z jejich kotle směrem k protější tribuně. „No, teď mám lepší náladu já,“ prozradil s úsměvem fanda Třince Tomáš, který se jen potutelně podívá na svou přítelkyni Kláru, viditelně stojící na ostravské straně.

Radovat se a věřit v body mohla po zásahu Petra Chlána. „Snad neodejdeme s prázdnou,“ podotkla. Přání se jí, stejně jako vítkovické většině v hale, nesplnilo. V závěrečné části Třinec přidal ještě dva góly.

Utkání 15. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - Bílí Tygři Liberec, 17. října 2021 v Ostravě. (zleva) Petr Fridrich z Vítkovic a Lukáš Krenželok z Vítkovic.
Vítkovický Krenželok po 1000. zápase: Kustod mi říkal, že mám oslavovat prací

„Dejte jim bůra!“ skandovali hosté, jichž mohl vedle prestižního vítězství hřát i posun do čela tabulky. Obojí pak po poslední siréně s hráči také patřičně oslavili.

Možnost odvety? Již brzy. Druhé derby tohoto ročníku extraligy je na programu už v neděli 7. listopadu. Tentokrát v třinecké Werk Aréně.