Ačkoli je nyní v plné přípravě na nový ročník slavné NHL, novou roli si Faksa užívá. „Sice nám to nevyšlo v tom, abychom se mohli dostat do Česka, na druhé straně nemusím cestovat a můžu si užít malého. Jeho narození i první týdny, jak roste. To nad tím, že jsme se domů nedostali, převažuje. Jsem spokojený,“ líčí v rozhovoru pro Deník.

S PŘÍTELKYNÍ Dominikou Radek Faksa u vánočního stromu v Praze.
Hokejista Faksa o Vánocích: Miluji rozbalování dárků. Čím ho zklamal Ježíšek?

U porodu podle svých slov nechtěl chybět. „To jsem si nemohl nechat ujít,“ říká Faksa. „Byl to zážitek, určitě jsem si to ale představoval jinak. Víc bych to nekomentoval,“ zůstává tajemný. „Každopádně ženy za to obdivuji, že tím procházejí, protože celý ten proces je neuvěřitelný. Takový malý zázrak,“ dodává Radek Faksa.

Že by trpěl díky prvnímu přírůstku do rodiny nedostatkem spánku, u něj v současnosti nehrozí. „Snoubenka mě nechává celou noc spát, což je pozitivní, abych byl ráno na trénink čerstvý. Ráno máme posilovnu, pak led, takže celé dopoledne jsem pryč, ale pak po poledni už mám volno a můžu být doma,“ pochvaluje si.

Hokejista Radek Faksa hraje v NHL za Dallas Stars.
Čtyři dny hrůzy! Sněhová bouře zastavila Faksovi svět. Doma ve třinácti stupních

O měsíc dříve na ledě

Právě tím, že necestoval do Česka, se v určitých aspektech změnil charakter jeho přípravy. „Snažil jsem se, ať je podobná. Jediná změna, že jsem byl už o měsíc nebo měsíc a půl dřív na ledě, který máme volný kdykoliv chceme. To je super,“ prozrazuje Radek Faksa.

„Také je tu lepší přístup ke zdravějším potravinám, zázemí je super, protože využívám naši tréninkovou halu, i služeb fyzioterapeutů, či maséra, takže v tom je to jiné. Pozitivní je, že v zámoří zůstalo kvůli covidu více hráčů, takže tu nejsem sám a věřím, že budu kvalitně připravený,“ podotýká Faksa.

Radek Faksa
Útočník Faksa o play-off NHL v bublině: Atmosféra chybí, tempo a vášeň nikoliv

Zároveň se mohl detailně věnovat doléčení poraněného zápěstí, kvůli čemuž nezasáhl v předminulé sezoně do finále Stanley Cupu. „Bylo mojí prioritou ho dát dohromady, protože minulá sezona tím byla poznamenaná. Proto čtyřikrát týdně chodím na různé rehabilitace, akupunkturu, což mi pomáhá,“ popisuje hokejista.

Aktuálně Dallas rozjel sérii přípravných zápasů, v říjnu pak dojde na start nového ročníku nejslavnější hokejové soutěže světa. O formě se ale zatím mluvit nedá. „Těžko říct, jak na tom jsem, ale cítím se dobře, zápěstí mě neomezuje, to je klad. Těším se, až do toho vjedeme zase naplno,“ uzavírá pozitivně Radek Faksa.