Reálněji se však jeví až nedělní start, kdy je v Ostravě na programu severomoravské derby s Třincem.

Vypadá to, že bude prvním hráčem z NHL, který při probíhající výluce pomůže Vítkovicím. Obránce St. Louis Blues Roman Polák v pondělí potvrdil zájem nastoupit v ostravském dresu a co nejdříve pomoci týmu v extraligových bojích.

„Za Vítkovice chci hrát," řekl po pondělním tréninku ve vítkovické ČEZ Aréně Polák, který si nejvíce rozuměl s mladým australským útočníkem Nathanem Walkerem. „Dal jsem i nějaký ten gól," usmíval se šestadvacetiletý reprezentační bek. Hráč, který rád tráví čas v posilovně, naposledy působil v Ostravě v sezoně 2005/2006. „Už je to nějakých sedm let. Láká mě zase si tady zahrát," přiznává Polák.

Fanoušky vítkovického hokeje enormně zajímá, jaká je aktuální situace okolo vašeho možného posílení týmu…

Zatím to teprve řešíme s vedením, jak to bude vypadat. Musíme se domluvit na podmínkách, za kterých se to dá hrát. Nechci něco podepisovat a pak odejít, kdyby se NHL rozjela. Kdybychom se domluvili, tak bych mohl za chvilku nastoupit. Za sebe můžu říct, že bych chtěl hrát. Klidně hned.

Za chvilku znamená přesně co?

Vidím to na týden, maximálně čtrnáct dnů, kdy bych chtěl mít jasno. Záležet bude taky na tom, jak se stihne veškeré papírování. Sám nevím, jak to v Česku funguje.

V pátek hrajete v Kladně. Určitě už nastoupí Jaromír Jágr. Neříkejte, že byste ten zápas nechtěl stihnout…

To víte, že chtěl. Byl by to pro mě ale hodně ostrý start. Abych řekl pravdu, tak nevím, jestli úplně super pro mě (směje se). Říkal jsem teď trenérům, že vítězná sestava se nemění. Uvidíme, jestli to vůbec do pátku stihneme. Zda se vše vyřídí.

Existuje i záložní varianta, pokud by jednání s Vítkovicemi na čemkoli ztroskotala?

Na prvním místě jsou pro mě jednoznačně Vítkovice. Kdyby mi ale řekli, že to nejde, tak bych si musel hledat angažmá jinde. Do konkurenčního Třince bych ale asi nemohl jít, kde bych příští sezonu trénoval? (směje se). Kluci by mi to neodpustili. Ta rivalita tam je.

Od vedení St. Louis máte zelenou pro to, hrát v extralize?

Mluvil jsem s manažerem klubu a jsme domluveni. Ještě musím zavolat agentovi a říct mu, že to vypadá na Vítkovice. Říkal mi sice, že nechce, abych někde hrál, ale pokud se tady na všem dohodnu, začnu ve Vítkovicích.