Rozhodl jediný gól. Oceláři se po hubené výhře v Plzni vrátili do čela

/FOTOGALERIE/ - Hokejisté Třince vyhráli v předehrávaném utkání 28. kola extraligy na ledě Plzně 1:0 a posunuli se na první místo tabulky před Liberec, který má ale zápas k dobru. Vyrovnané utkání rozhodl v 57. minutě útočník Rostislav Marosz, brankář Ocelářů Šimon Hrubec si připsal sedmé čisté konto v sezoně.

8.12.2016 AKTUALIZOVÁNO 8.12.2016

Plzeňská Škodovka podlehla Ocelářům z Třince 0:1Foto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

„Těžko se mi zápas hodnotí. Třinec se drží v popředí extraligy a my jsme proti silnému soupeři odvedli solidní výkon. Jenže co je to platné, když nedáme gól a potom vinou jediné chyby vyjdeme zkrátka. To je k vzteku," říkal plzeňský trenér Ladislav Čihák.

Zápas se hodně podobal prvnímu vzájemnému střetnutí s Oceláři. Škodovka se stejně jako tehdy dostávala do šancí, ale ztroskotávala na gólmanovi Hrubcovi. Třinecká jednička čelila celkem 32 ranám, ale nakonec už posedmé v sezoně vyšla z boje s čistým kontem. Činil se ale i plzeňský brankář Machovský, který z 29 pokusů propustil jediný, a to ještě s dávkou smůly.

Plzeň snažící se prodrat alespoň do pásma pro předkolo play-off čelila favorizovanému soupeři srdnatě. Hlavně elitní domácí útok dostával Oceláře pod tlak, jenže střelec Kubalík na Hrubce nevyzrál.

Druhá třetina se překvapivě odehrála ve ztichlé hale. Mlčením plzeňští ultras protestovali mimo jiné proti kolizi s téměř souběžně probíhajícím fotbalovým zápasem plzeňské Viktorie s Austrií Vídeň. „Bylo to zvláštní. I v nastalém tichu jsme se snažili hrát naplno, ale je lepší, když nám lidi fandí," přiznal obránce Lukáš Pulpán.

Rozhodla šťastná trefa Marosze

V 35. minutě byl blízko gólu. Vybídnutý Kracíkem však trefil jen tyč třinecké klece. „Scházelo pár centimetrů," litoval bek.

Další domácí šanci druhé třetiny vypracoval po nájezdu Vondráček pro Koreise, ale Hrubec puk lapil. V 50. minutě mohl pro Plzeň rozhodnout Lev. Na útočné modré obral o puk Rotha, najel před Hrubce, ale po kličce do forhendu trefil znovu jen břevno.

A pak přišel pro Indiány osudný moment. Petružálek od zadního mantinelu nahodil puk před plzeňskou branku a Marosz s přispěním teče Pulpána zařídil vítězný gól. „Ještě jsem lehl do rány a asi mě to trefilo," přiznával bek.

Do konce chyběly necelé čtyři minuty. Plzeň ještě odvolala brankáře, ale na Hrubce si nepřišla. „Byli jsme šťastnějším týmem a za tři body jsme hodně rádi," říkal třinecký asistent René Mucha.

Hokejová extraliga - předehrávka 28. kola:

Plzeň – Třinec 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka a nahrávka: 57. Marosz (J. Petružálek). Rozhodčí: Hradil, Pešina – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:2. Diváci: 3075.

Sestavy:
Plzeň: Machovský – Čerešňák, Frühauf, P. Kadlec, D. Sklenička, Slovák, Pulpán – T. Svoboda, Kracík, D. Kubalík – Kratěna, Stach, Lev – Vondráček, Koreis, Hrnka – Indrák, Preisinger, Johnson. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.
Třinec: Hrubec – Roth, Linhart, Krajíček, Hrabal, Nosek, M. Doudera – Hrňa, Marosz, J. Petružálek – Irgl, Kane, Adamský – Dravecký, Kreps, Rákos – Martin Růžička, Špirko, J. Sýkora. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 15 000 Kč Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 15. Poznámka: ZZ, MVP: Ostrava,SC po celé ČR., První kontakt telefonicky i osobně pondělí a středa 9h- 11h. v sídle firmy + email: edermanova@volny.cz, Práce ve výškách, Pro občany ČR,EU-možnost sepsání PS na neurčito. Pracoviště: Salex-stav s.r.o., Hasičská, č.p. 551, 700 30 Ostrava 30. Informace: Elena Palyukh, +420 774 312 076. Informační technologie - Informační technologie Programátor 45 000 Kč Programátoři počítačových aplikací specialisté Programátor/ka PLC systémů - senior/ka. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 45000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ZamK, Místo výkonu práce: Vratimovská 689/117, Kunčice, 719 00 Ostrava 19, V případě zájmu se dostavte v dopoledních hodinách na adresu pracoviště nebo pište na e-mail: gabriela.pchalkova@arcelormittal.com, , Požadavky:, Znalost hutního a ocelářského průmyslu v ČR, Evropě i ve světě, technické VŠ vzdělání (elektrotechnika, informatika) podmínkou, znalost anglického jazyka ústně i písemně (včetně znalosti technické angličtiny), znalost ukrajinského jazyka ústně i písemně. Znalosti a praxe v oboru min. 3 let. Znalost a přehled PLC systémů (GX IEC Developer, Melsoft iQ Works, CoDeSys, Easy Builder, Citect Scada, Wonderware, STEP 7). Schopnost řešit problémy, vysoká pečlivost a samostatnost. Flexibilita. Výborné komunikační a organizační schopnosti.. Pracoviště: Arcelormittal ostrava a.s.,, Vratimovská, č.p. 689, 719 00 Ostrava 19. Informace: Gabriela Pchálková, +420 595 686 890. Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 14 900 Kč Svářeči Svářeč/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: ZamK, Pracoviště: Krištofova 1443/27, Ostrava - Radvanice, Kontakt telefonicky Po-Pá od 8 do 15 hod. na č. 775 755 138, e-mailem: personalni@prilezitost.eu, osobně po předchozí tel. domluvě., , Požadavky:, Vyučení ve strojírenském oboru, dobrá pracovní morálka, , Praxe - není podmínkou., Typ svářečského oprávnění nerozhoduje - jakékoliv platné svářečské oprávnění., , Směnnost: Ranní 6.00 - 14.00 , odpolední 14.00 - 22.00 , noční 22.00 - 06.00.. Pracoviště: Příležitost pro každého, s.r.o., Krištofova, č.p. 1443, 716 00 Ostrava 16. Informace: , . Výroba - Důlní a hutní inženýři technologové, normovači a 30 000 Kč Důlní a hutní inženýři technologové, normovači a specialisté v příbuzných oborech Procesní inženýr/ka. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ZamK, Místo výkonu práce: Vratimovská 689/117, Kunčice, 719 00 Ostrava 19, V případě zájmu se dostavte v dopoledních hodinách na adresu pracoviště nebo pište na e-mail: gabriela.pchalkova@arcelormittal.com, , Požadavky:, VŠ vzdělání v oboru metalurgie, znalost ruského jazyka ústně i písemně. Znalosti a praxe v oboru min. 2 roky. Praxe na podobné pozici alespoň 1 rok.. Pracoviště: Arcelormittal ostrava a.s.,, Vratimovská, č.p. 689, 719 00 Ostrava 19. Informace: Gabriela Pchálková, +420 595 682 632.

Tipsport extraliga: BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Ridera.
13

Vítkovice vytasily parádní obrat a vedou extraligu

Baník nalákal na turnaj do Ostravy i slavný Liverpool

Vítězná série skončila, Vítkovice padly s Plzní

FOTOGALERIE/ První porážku v nové extraligové sezoně musí polknout hokejisté Vítkovic. Tým trenérů Jakuba Petra a Pavla Trnky prohrál ve 4. kole nejvyšší soutěže doma s Plzní 1:2 po prodloužení.