„Po celou sérii jsem se cítil dobře,“ uvedl po pátečním rozhodnutí Bartošák, který se nyní postaví druhému celku základní části – třineckým Ocelářům. „Porazit Spartu vždycky těší. O to víc, když se to podařilo v předkole. A radost mám i díky tomu, že poslední dva roky se nám v play-off nepodařilo postoupit z jakékoliv série. Práce pro nás nekončí, příští týden začínáme znova,“ dodal český reprezentant.

Co bylo v sérii rozhodující a hrálo ve váš prospěch?

Já myslím, že obrany. Naše defenzivní práce byla o level výš než v případě Sparty. Co se týká ofenzivy a brankářů, tak tam to bylo vyrovnané, ale pokud jde o hru v obranném pásmu a pokrytí situací v něm, tak v tom jsme Spartu předčili. Proto jsme postoupili dál.

Vám se, možná vyjma třetího zápasu, chytalo asi skvěle, že? Mnoho jste toho Spartě nedovolil.

Mě se i v tom třetím zápase chytalo dobře, oni ale dali dva góly z přesilovky, to se potom těžko dohání. Vlastně až na čtvrtý gól ve třetím zápase, tak se mi jinak chytalo po celou sérii fajn. Sparta to pouštěla ze všech pozic, měli v každém zápase strašně moc střel na bránu, a mně to takhle vyhovuje. Cítil jsem se výborně, takže si nemůžu stěžovat.

Co jste říkal na to, že se Sparťané nebáli otevřeně přiznat, že po vás jdou, chtějí vás znervóznět, protože jste labilnější?

(zamyslí se) Nevím… Nepřísluší mi to hodnotit, ale vyhlašovat do novin, že jdou po gólmanovi, mi přišlo nehokejové. Určitě jsem si z toho ale nedělal velkou hlavu. Ať si každý hraje podle svého a to, co mu vyhovuje. Je to jejich věc, já jsem to nijak neprožíval.

V čem byl rozdíl proti čtvrtečnímu zápasu?

Dali jsme více gólů než oni. (úsměv) Já nevím. Já myslím, že i včera jsme hráli dobře, jen jim se povedly přesilovky, které naštěstí tentokrát nevyužili. Pokryli jsme si to tam. Jinak ve hře jsme byli lepší včera i dnes.

Bylo evidentní, že to chcete ukončit v Praze, že?

(usměje se) Asi by bylo možné polemizovat, že by hezčí bylo to ukončit před vlastním publikem, tak jsme nechtěli pokoušet štěstí. Radši jsme to ukončili tady. Ve třetím zápase se to ještě nepovedlo, i když jsme v závěru sahali po vyrovnání, ale jsme rádi, že to vyšlo teď. O to delší pauzu budeme mít před začátkem čtvrtfinále.

Jak se těšíte na derby?

Těšíme, protože to určitě bude dobrý hokej, fanoušci přijdou, vyprodáno bude u nás i u nich a panovat bude super atmosféra. Bude to taková moravskoslezská oslava hokeje.

Bude pro vás série s Oceláři o to pikantnější, když se mluví o tom, že byste po sezoně měl přestoupit právě do Třince?

Už jsem takovým otázkám čelil a mohu říct jediné, že jsem pořád hráčem Vítkovic a dokud se s nimi můžu rvát o titul, budu chytat nejlépe jak dovedu proti komukoli. Víc neřeším a rozhodně se nenechám ničím rozhodit. O mé budoucnosti se pak víc můžeme bavit až po sezoně.