Od úvodních minut měli navrch Plzeňští, kteří mohli jít do vedení již v 6. minutě. To v přesilovce nebezpečně pálil z mezikruží Vlasák, ale Štěpánek byl pozorný. Domácí se ale nepoučili, a tak přišel zákonitě trest. Odraženou ránu Benáka od modré srazil těsně před brankou obránce Voráček k číhajícímu Heřmanovi, který ranou po ledě otevřel skóre.

Vítkovice sice bleskově vyrovnaly v početní výhodě, kdy se i přes faul prosadil Kvapil, ale ani to domácí neprobralo. V úvodu druhé třetiny zaspala vítkovická obrana, kapitán hostů Straka našel v ideální pozici Vostřáka, který překvapil Štěpánka. O dvě branky to bylo za další čtyři minuty. Hvila vyslal do sóla Adamského a levé křídlo druhé plzeňské formace se trefilo přesně.

Na kontakt se dostal lídr extraligy v polovině zápasu. Z nenápadné akce vytěžil maximum Svačina, když z levého kruhu našel mezírku mezi betony hostujícího gólmana Francouze. Dlouho se však vítkovická lavička s kontaktní branky neradovala. Modrý totiž natáhl z dálky a propálil chumel hráčů před sebou.

Deset minut před koncem vymodlil drama Klimek, když dorazil Burgerovu nepřesnou střelu odraženou od zadního mantinelu. Západočeši měli po celé utkání výraznou převahu, zasypali Štěpánka řadou střel a v závěru si tři body pohlídali.

HC Vítkovice Steel – HC Plzeň 1929 3:4

Třetiny: 1:1, 1:3, 1:0

Muž zápasu: M. Straka

Vítkovice: Štěpánek – Kuboš, Stehlík, Jurečka, Trnka, Sičák, Rehák, Voráček – Treille, Štefanka, P. Hubáček – Klimek, Burger, Kvapil – Ujčík, Vrána, Svačina – Szturc, R. Hruška, Strapáč. Trenéři: Hadamczik a Konečný.

Plzeň: Francouz – Jeřábek, Jiří Hanzlík, Benda, Modrý, Benák, Dresler, O´Brien – Vostřák, M. Straka, Vlasák – Hvila, Vampola, Adamský – Scofield, Heřman, Dvořák – Stránský, Kovář, Lev. Trenéři: Jelínek a Razým.

Branky a nahrávky: 16. Kvapil (Sičák, Burger), 29. Svačina (Stehlík, Klimek), 49. Klimek (Burger, P: Hubáček) – 14. Heřman (Benák), 21. Vostřák (M. Straka, Vlasák), 25. Adamský (Hvila), 37. Modrý (Stránský, Kovář). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Rozhodčí: Hradil, Jebavý – Bádal, Pouzar. Diváci: 3991.