„Grygar si po střetu s protihráčem zlomil zápěstí. Nyní má sádru, kterou sundá nejdříve za pět týdnů, potom budou následovat rehabilitace. Může nám chybět klidně i dva měsíce,“ posteskl kouč Sarezy Jan Vavrečka.

Náhlý nedostatek hráčů se vedení ostravského klubu rozhodlo okamžitě řešit. Včera se ktýmu připojily nové posily. Z Prostějova přišel osmnáctiletý útočník Michal Bartošek, který v Ostravě zůstane do konce kalendářního roku.

Další novou tváří v kabině Sarezy je vítkovický junior Martin Bartoš, který však přichází pomoci hlavně juniorce.

„Dnes proti Vrchlabí budeme muset hodně improvizovat. Ve čtvrtém útoku nastoupí nově příchozí Bartoš s Bartoškem. Do sestavy se navíc vrací Lukáš Bokroš, kterému skončilo měsíční hostování v Havířově,“ prozradil Vavrečka.

Ostravský lodivod bude moci pro dnešní zápas počítat i s uzdraveným obráncem Milanem Ovšákem. „Pořád ale máme málo beků. Asi si budeme muset pomoci hráči z juniorky.“

O tom, kdo se dnes postaví do branky Sarezy má Vavrečka jasno. „Chytat bude ještě Jakub Čech. Od soboty pak zase na několik zápasů dostane šanci Jakub Štěpánek.“

Dnešní soupeř Ostravanů, Vrchlabí, je pro většinu prvoligových týmů velkou neznámou. Severočeši totiž v druhé nejvyšší soutěži hrají teprve první rok, přesto se v tabulce západní skupiny drží na čtvrté příčce. V sobotu však na ledě Šumperku nedokázali získat ani jeden bod.

„Nějakou představu o Vrchlabí už máme. Letos jsme je u nich porazili 4:0. Jejich silnou stránkou však jsou zápasy venku. V těch dokáží potrápit i silné soupeře. Proto je nesmíme podcenit a musíme hrát aktivně a útočně,“ dodal Vavrečka.

Úvodní buly zápasu mezi Sarezou Ostrava a Vrchlabím bude vhozeno dnes v 17 hodin na ledě porubského zimního stadionu.