Z jakého důvodu?

Myslím si, že je to halou. Přece jen v Třinci, kde se derby hrálo minule také, je nová a lidé nejsou pak tolik slyšet. Ale celkově to má určitě hodně co do sebe. Derby je všude stejné a jiné než normální zápasy.

Máte za sebou dva vydařené zápasy, z čehož plyne také dobrá nálada na tréninku. Je to tak?

Jo. Myslím si, že poslední zápasy byly těžké a dobrá nálada je, protože jsme je urvali. I když Chomutov i Olomouc jsou v tabulce dole, tak je hrozně složité proti nim hrát. Všichni vědí, jací soupeři to jsou.

Dole byl dlouho i Třinec, ale zvedl se. Jaké to bude derby?

Určitě zase těžké, chytili nějakou vlnu, dostali se nahoru, ale tabulka je tak natřískaná, že dvakrát prohrajete a jste dole. Nebo naopak dvakrát vyhrajete, a zase rychle vystoupáte. Podle mě to není o tom, jak kdo vylétl, ale spíše o tom, zda udrží formu a bude stabilně vyhrávat dál. Věřím, že pro nás to bude platit.

Co budete muset předvést, abyste na rozdíl od zářijového duelu (2:4) v Třinci tentokrát uspěli?

Budeme muset hrát tak, jako dosud. Mít hodně pohybu, dobrou defenzivu, vlastní třetina musí být podle hesla „můj dům, můj hrad“ a tlačit se samozřejmě do koncovky. Být aktivní. Dobře se hýbat je základ všeho.

A navázat na hru v přesilových hrách proti Chomutovu a Olomouci…

Jo, teď nám to tam párkrát spadlo, když jsme dvakrát vystřelili. I s Chomutovem se prosadil Ivan Baranka, což je dobře. Ukázali jsme, že nejsme tak marní a zvedá se to nahoru. Uvidíme, jak to bude dál.

Přidává na vypjatosti fakt, že oba týmy mají 37 bodů a jsou jen o skóre za vedoucím Libercem?

Určitě. Mělo by to být vyrovnané a rozhodnout by měly jen detaily.