Jeho krajan Peter Húževka si připsal taktéž dva body.

Pro Vítkovice to nebyl první vzájemný zápas za poslední léta. Naposledy se s Klotenem střetly ve čtvrtfinále Spenglerova poháru v prosinci 2011. Tehdy Ostravané zvítězili jasně 5:1. Tentokrát si tým z předměstí Curychu vedl o poznání lépe, přesto nakonec musel zachraňovat zápas až v posledních minutách.

„Kloten byl pro nás opravdu hodně těžký soupeř. V podstatě celý zápas jsme dotahovali, a to i vinou tří inkasovaných gólů v oslabení. V naší hře dozadu se objevovaly chyby, přesto jsme ještě šest minut před koncem čtyři tři vedli. I přes prohru hodnotím zápas pozitivně," řekl kouč Vítkovic Peter Oremus.

Asistent u slovenské reprezentace, který působí v Ostravě od první poloviny loňské sezony, kdy nahradil odvolaného Mojmíra Trličíka, konečný výsledek bral. „Před startem nové sezony byl pro nás zápas přínosný. Prohrát s Klotenem po nájezdech není nic, za co bychom se měli stydět," dodal Peter Oremus.

Ostravany dnes čeká další duel s účastníkem nejvyšší švýcarské soutěže z Rapperswilu. Na ledě zimního stadionu ve Widnau na švýcarsko-rakouských hranicích vhodí rozhodčí úvodní buly v 19.45 hodin. Posledním soupeřem Vítkovic bude zítra silný Davos.

Kloten Flyers - HC Vítkovice Steel 5:4 SN (2:1, 1:2, 1:1 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Santala (Blum, Steinmann), 20. Bieber (Santala, Blum), 34. Du Bois (Lingier, Von Gunten), 55. Dupont (Blum) rozhodující nájezd Bodermann 15. Vandas (Sloboda, Húževka), 30. J. Káňa (Húževka), 35. Huna (Roman, Svačina), 50. Valčák (Vandas).

Rozhodčí: Kurmann, Wirth Kohler, Müller. Vyloučení: 9:8. Využití: 3:1. Diváci: 1057.

Vítkovice: Šindelář - Stehlík, Pastor, Sloboda, Kudělka, Punčochář, Bail, L. Kovář, Dudáš Valčák, Burger, Vandas - Svačina, Roman, Huna J. Káňa, Húževka, Strapáč - Kucsera, Kolouch, Šedivý. Trenéři: Oremus a Šimíček. (noh, jaz)