Zatímco Vítkovice si pojistily místo mezi elitní šesticí, Boleslav zůstává i nadále v dolních patrech nejvyšší soutěže.

Výrazně lépe duel odstartovali domácí, kteří šli už ve 2. minutě po průniku Hrbase a dorážce Romana do vedení. Vítkovičtí pak měli několik slibných příležitostí, tu největší asi Dej, který ale sám před Krošeljem neuspěl, a tak udeřilo na opačné straně.

Po lehkém „humbuku“ v obranném pásmu Vítkovic našel Bernad přihrávkou před Bartošákem úplně osamoceného Šťastného a ten neměl problém puk dostat do poloprázdné branky.

Hosté se tím dostali na koně, v jehož sedle je udržely také dvě přesilové hry, gólu se však už nedočkali.

Ve druhé části Ostravar Aréna dlouho na slibnou možnost čekala, Bartošák i Krošelj se žádnou akcí soupeře zaskočit nenechali. A když už byl mladoboleslavský brankář na ránu Szturce krátký, pomohlo mu břevno.

Hostující defenziva se pořádně zapotila v polovině zápasu, kdy Vítkovice roztočily v pásmu soupeře pořádný kolotoč, ale opět bez gólového efektu. Ujala se až bomba Jakuba Lva z 33. minuty.

Reakce Boleslavi však byla bleskurychlá. Jen 23 vteřin po trefě Lva zaútočil Musil, předal zpoza branky puk Skalickému a ten vyrovnal.

Bojovný a upracovaný hokej, místy doprovázený nějakou šancí na jedné či druhé straně, pokračoval i ve třetí třetině.

Rozhodnutí měli na holích hráči Mladé Boleslavi, když šest minut před koncem byl za nedovolené bránění vyloučen obránce Černý, hned vzápětí byla potrestána i domácí lavice za nesportovní chování. Hosté však dvouminutovou přesilovou hru pět na tři nezužitkovali.

Spásu pro Vítkovice přinesla až poslední minuta, když se po přihrávce Deje prosadil poprvé ve vítkovickém dresu obránce Petr Šidlík a rozhodl tak o výhře Ostravanů 3:2.

Hlasy trenérů:

Pavel Trnka (Vítkovice): „Chtěl bych poděkovat klukům za velice bojovný výkon. Šlo vidět, že kabina zápasem strašně moc žila. Šla si za vítězstvím, ačkoli výkon byl takový střídavý. Chvílemi to bylo velmi slušné, pak zase ne úplně ideální. Byla vidět únava, nohy nám tolik nešly. Ale co bych hlavně chtěl říct, je to poděkování, kluci si jej zaslouží.“

Pavel Patera (Mladá Boleslav): „Zápas se mi hodnotí špatně, protože jsme inkasovali pár sekund před koncem. Ale myslím, že jsme odehráli dobré utkání. Vždycky, když dal soupeř gól, tak jsme hned vyrovnali, což nás povzbudilo. Při hře pět na pět jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem. Bohužel se nám nepovedly přesilovky, v závěru jsme mohli rozhodnout v dlouhé přesilovce pět na tři, ale tu jsme sehráli špatně. Výkon byl slušný, ale body nemáme.“

HC Vítkovice Ridera – BK Mladá Boleslav 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Muž zápasu: Bartošák

Branky a nahrávky: 2. Roman (Hrbas), 33. Lev (Dej, Schleiss), 60. Šidlík (Dej, Hrbas) – 13. Šťastný (Bernad, Pabiška), 33. Skalický (Musil). Rozhodčí: Hribik, Kika – Bryška, Hlavatý. Vyloučení: 5:3, navíc Šidlík (Vítkovice) 10 minut. Bez využití. Diváci: 5112.

Vítkovice: Bartošák – Výtisk, D. Krenželok, Hrbas, Baranka, Šidlík, Černý, de la Rose – Dej, Lev, Schleiss – Szturc, Roman, Tybor - Kucsera, Š. Stránský, Zdráhal – Toman, Pytlík, Baláž. Trenéři: Petr a Trnka.

Mladá Boleslav: Krošelj – Hanzlík, Pláněk, Kotvan, Bernad, Němeček, Dlapa, Voráček – Skalický, Musil, Vondrka – Pacovský, T. Knotek, M. Procházka – Pabiška, Kubica, Šťastný – Kousal, Najman, Flynn. Trenéři: Hořava, Rulík a Patera.