Vnedělním utkání se díky jeho výkonu mohly Vítkovice po třech letech radovat zvítězství na třineckém ledě. „Vyplatilo se nám, že jsme hráli agresivní hokej. Ze začátku nás Třinec sice přehrával, spřibývajícím časem ale naše taktika začala fungovat a my si vezeme domů tři body,“ smál se spokojený vítkovický kapitán Šimíček.

Váš gól obrátil v Třinci vývoj zápasu.
Můj gól byl asi hodně důležitý vtom, že nás opět nastartoval a do jisté míry nás i uklidnil. Na druhé straně ale celé mužstvo věřilo a tak nějak i vědělo, že se nám tady bude dařit. To se nakonec potvrdilo. Jsem rád, že jsme vyhráli.

Z vašeho pohledu to byl vůbec povedený zápas. Kromě vítězné branky jste si připsal i dvě asistence…
Jsem samozřejmě velmi spokojený. Mně se vTřinci daří dlouhodobě. Na tomhle stadionu se mi hraje opravdu dobře. Kluziště je tady menší a je zde hlavně zima, což způsobuje, že led je tvrdší a to stokilovému hráči, jako jsem já, vyhovuje. Lépe se mi bruslí. Navíc mě tady místní fandové nemají příliš vlásce a pořád na mě pokřikují a nadávají mi. To mě ale vždycky ještě více vyhecuje.

Poté, co Třinec vstřelil druhou branku jste se dostali se sudím Husičkou do ostré diskuze, co jste si říkali?
Nám se nelíbilo, že když se před tím Martin Tomášek jen trochu dotkl brankoviště, tak to rozhodčí okamžitě pískal. Zatímco, když třinečtí hráči při tom druhém gólu tvrdě najeli do Martina Pruska a spolu spukem natlačili do branky i jeho, tak sudí mlčel a uznal gól. Možná ale, že i díky této situaci jsme se zdravě naštvali a také kvůli tomu jsme pak vyhráli.

Ale ani druhá vítkovická branka se neobešla bez výměny názorů. Dostal jste se do konfliktu sgólmanem Vojtkem…
Hráli jsme přesilovku pět na tři a já se tlačil jako obvykle před branku a Vojtek mě sekl hokejkou do kolene. Potom se mi ale omlouval a říkal, že vtom nebyl úmysl. Mě vytočilo to, že mě sekl právě do kolena a to bylo hodně bolestivé. Ale takový je hokej, ten většinou bolí, navíc se hrálo derby.

Střet sJanem Peterkem ale také vypadal velice bolestivě…
Ta srážka mě hodně mrzela. Chtěl jsem trefit Květoně, ale ten mi šikovně ujel a na jeho místě se ocitl Honza Peterek. Po té ráně jsem myslel, že jsem mu snad polámal všechna žebra. Naštěstí je ale vpořádku.

Vítkovice teď čekají tři utkání venku, sčím do nich půjdete?
Nestanovili jsme si jednoznačné cíle. Určitě chceme vybojovat co nejvíce bodů. Budeme hrát podobně jako tady vTřinci, to znamená rychlý a agresivní hokej. Navíc nás čekají zápasy na stadionech, které mají menší kluziště, a tam se stouhle taktikou dá uspět. Sérii utkání venku jsme začali dobře, věřím, že se nám bude dařit i vtěch ostatních zápasech.

Více o zápasu Třivec - Vítkovice čtěte ZDE


Roman Šimíček

Narozen: 4. listopadu 1971
Post: útočník
Výška: 190 cm
Váha: 108 kg
Zápasů vextralize/play off: 514/92
Gólů vextralize/play off: 127/21
Předchozí působiště: Vítkovice (1989 – 1998), Hämeenlinna (1998 – 2000), Pittsburgh Penguins (2000), Minnesota Wild (2000 – 2002), HIFK Helsinky (2002), Sparta Praha (2002 – 2004), Vítkovice (2004 - ??).