Nastavený čas rozhodl útočník Šimon Stránský, stejně jako páteční nájezdové drama s Hradcem Králové. Přitom k tomu vůbec nemuselo dojít.

Ostravané po bezbrankové první třetině nabrali ve druhé dvacetiminutovce ztrátu dvou branek po trefách Hecla s Irglem.
Příběh vítkovického obratu se začal psát v polovině závěrečné třetiny.

V čase 53:10 snížil Bodák, jen o 42 vteřin později srovnal Gregorc a velký o tato dokonal v 56. minutě v přesilové hře Baláž.

Ke škodě hostů jen o čtrnáct vteřin později znovu srovnal stav Skladaný.

Rozhodnutí nakonec přišlo v poslední minutě prodloužení. V čase 64:08 vstřelil vítězný gól Vítkovic Šimon Stránský, díky němuž hosté berou podruhé za sebou dva body.

Hlasy trenérů po zápase:

Zdeněk Moták (Olomouc): "Padesát čtyři minut jsme zápas zvládali velice dobře. Bohužel poté přišly dvě minuty, které jsme vůbec nezvládli. Od toho se pak odvíjel zbytek zápasu. Jsme rádi, že po těch peripetiích, které máme, jsme udělali aspoň jeden bod. Vážíme si ho, ale dnes jsme měli získat všechny tři."

Jakub Petr (Vítkovice): "Muselo to být zajímavé utkání pro diváky hrané ve skvělé atmosféře. Náš vstup do utkání byl velmi povedený, bylo tam několik přečíslení. Ale to je přesně to, co nás provází. Kdybychom to proměnili, utkání se mohlo vyvíjet úplně jinak. Na konci první třetiny a během druhé třetiny byla Olomouc lepší. Nakládala s kotoučem lépe než my, přenášela puky do hloubky našeho pásma. Zaslouženě se dostala do vedení, pak se ale stalo to, co se stalo. Energie se přenesla na naši stranu a byl z toho divoký zápas. V prodloužení už jsme byli šťastnějším týmem. Odjakživa fandím Vítkovicím a Baníku a poprvé jsem se dnes cítil na střídačce jako trenéři fotbalového Baníku, protože to, co naši fanoušci dnes předvedli, to bylo exkluzivní. Jen škoda, že podobnou podporu nemáme i v domácí aréně. Ten tvrdý zákrok (nepotrestaný faul na Černého) do hokeje prostě nepatří, to ať se na mě nikdo nezlobí. Doufám, že si našeho hráče vyzvedneme už dnes z nemocnice."

HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 3:4 v prodl. (0:0, 2:0, 1:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 31. Hecl (V. Tomeček), 37. Irgl (Burian, Vyrůbalík), 56. Skladaný (Olesz, Škůrek) - 54. Bodák (Trška, Mallet), 54. Gregorc (O. Roman, Lakatoš), 56. Baláž (O. Roman, Schleiss), 65. Š. Stránský (Trška). Rozhodčí: Jeřábek, Kubičík - Bryška, Rožánek. Vyloučení: 6:4, navíc Lakatoš (Vítkovice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4481.

Olomouc: Lukáš - Ondrušek, Jaroměřský, Vyrůbalík, Škůrek, Švrček, Dujsík - Burian, Strapáč, Irgl - Klimek, P. Musil, V. Tomeček - Olesz, Kolouch, Skladaný - Hecl, Handl, Bambula. Trenéři: Tomajko a Moták.

Vítkovice: M. Svoboda - Gregorc, D. Krenželok, Šidlík, Kvasnička, Trška, T. Černý, Bodák - Lakatoš, O. Roman, Schleiss - Mallet, Š. Stránský, P. Zdráhal - E. Němec, Baláž, Vopelka - Kurovský, Werbik, Guman. Trenéři: Petr a Trnka.

Velmi emotivní závěr pak měla tisková konference: