TŘINEC - SLAVIA 2:3 SN

Úvod vyšel hostům oproti prvnímu duelu náramně. Už po 44 vteřinách vyzval Vondrka v přečíslení dvou na jednoho k zakončení Pospíšila a extřinecký útočník po zemi trefil přesně. S domácími mohlo být i hůř. Po Peterkově chybě na červené se řítil Svoboda sám na Hamerlíka, byl faulován Hudcem a následovalo trestné střílení.

Slavistický hrdina, který rozhodl čtvrtfinálovou bitvu s Libercem, na chvíli zaváhal a svůj bekhednový blafák nasměroval vedle. „Udělal jsem to špatně. Před nájezdem jsem si říkal, že vystřelím, ale narychlo to změnil, šel do blafáku a nedal,“ klopil oči Tomáš Svoboda, který patří k nejlepším exekutorům penalt v tomto ročníku extraligy.

Hosty zahozená šance nijak nerozhodila a dále pokračovali v aktivní hře. Ve dvou velkých šaních se ocitl Jelínek. Zejména ta první zaváněla gólem, ale slávistický útočník po přiťuknutí Doležala číhajíc u pravé tyčky nedokázal puk dostat do třinecké branky. Srovnat mohl v poslední minutě první třetiny Adamský, ale v v přesilovce trefil z chumlu hráčů pouze levou tyč.

Co se nepodařilo Adamskému, to vyšlo třicet vteřin po návratu na led Kohnovi, který našel od modré místečko mezi Kopřivovými betony. „Prošlo mi to skulinkou mezi nohama,“ vykládal výborně clonící Václav Varaďa. Postupem času si oba týmy stále pečlivěji plnily obranné povinnosti a příležitostí výrazně ubylo.

Bezbrankový stav přerušil až dvanáct minut před koncem po dobrém Mickově otlačení obránců pohotovou střelou z mezikruží Doležal. Slávisté už se vyděli v autobuse, jak oslavují výhru a srovnání série, ale na to si museli ještě počkat. V čase 59:22 si domácí střídačka vybrala oddechový čas a po třinácti vteřinách po výborné práci Varadi a zpoza branky přihrávajícího Růžičky vydřela Hrabalem prodloužení.

V něm mohl utnout domácí euforii Jelínek, ale v poslední chvíli mu zablokovat střelu v přečíslení tří na jednoho vracející se Zíb. Zápas gradoval. Na druhé straně se ladně uvolnil Peterek, připravil rozhodnutí pro Krajíčka, který nejen že nedal, ale ještě vztekle sekl do mantinelu a putoval trochu přísně za katr. Hosté ale, stejně jako poté domácí, přesilovku čtyři na tři nevyužili.

O vítězi tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich jako jediný udržel nervy na uzdě Pospíšil, který zakončil forhendovou kličku ranou mezi Hamerlíkovy betony. „Jeli jsme tady pro jednu výhru a to se nám podařilo. Byly to ale pořádné nervy,“ usmíval se Tomáš Pospíšil, hrdina Pražanů.

JAKUB NOHAVICA

Josef Hrabal litoval, že jeho vyrovnávací trefa k ničemu nebyla

Třinec – Pouze sami na sebe se zlobili hokejisté Třince po včerejším prohraném zápase se Slavií. Obránce Josef Hrabal, který pětadvacet vteřin před koncem normální hrací doby vyrovnal, výmluvy nehledal a vzhlížel už spíše k odvetám v Praze. Ty jsou na programu už v pátek a sobotu. „Je to pro nás velké zklamání, protože jsme v závěru normální hrací doby vyrovnali a věřili, že dokončíme obrat. Bohužel v prodloužení jsme gól nedali,“ litoval po zápase Josef Hrabal.

I z jeho slov ale bylo cítit, že k poraženecké náladě mají Oceláři daleko. „Při nájezdech to už je vždycky loterie a nám to tentokrát nevyšlo,“ poznamenal Hrabal.

Radost měl alespoň z toho, že tým i za nepříznivého stavu dokázal v závěru třetí části vyrovnat. „Sice nám to bylo k ničemu, ale i takový moment může hrát v konečném účtování svou roli,“ poznamenal Hrabal, který pevně věří, že se Třinec z porážky oklepe. „My hlavně musíme nastartovat toho našeho draka, abychom je přehráli. Nyní nás čekají dva zápasy v Praze a musíme pořádně zabrat hned v tom prvním.“

Kritický moment utkání prožil Třinec i v prodloužení, kdy byl hodně přísně vyloučen obránce Krajíček za sekání do mantinelu. „K tomu vyloučení nemám, co říct,“ pokrčil rameny Hrabal. „Pro nás to byla hodně složitá situace, protože Slavia měla v přesilovce spoustu šancí. Povedlo se nám to ubránit, ale bohužel to k nakonec k ničemu nebylo,“ řekl Hrabal.

Oceláři v druhém semifinále doplatili na špatný vstup do utkání, kdy brzy inkasovali. „Zápas z naší strany to nebyl celkově povedený zápas. Po první přestávce, kdy jsme si hodně věcí vyříkali, zvedli se, ale celkově to nebylo ono. Hlavně v koncovce,“ podotkl Hrabal. „Slavia už v prvním utkání, hlavně v jejím konci, ukázala svou sílu. My jsme jim za rozhodnutého stavu dali čuchnout a je možné, že se to odrazilo i v tom špatném začátku druhého utkání. Znovu ale taky říkám, musíme se dívat na svůj výkon. Potvrdilo se, že Slavia má skvělý tým. Nikdo nečekal, že postoupíme ve čtyřech zápasech. Bude to ještě válka, což jsme ale čekali a jsme na ni připraveni. V Praze se prostě musíme zlepšit.“

ALEŠ UHER