Informace se chvíli před úterní půlnocí objevila na oficiálním facebookovém profilu slovenského hokejového svazu. Gáborík byl jedním z vytoužených jmen, které chtěli trenéři v čele s Vladimírem Vůjtkem starším pro vrchol sezony v Praze a Ostravě získat. Dalším na seznamu je mimo jiné obránce Bostonu Zdeno Chára.

Naproti tomu nejistotou je stále start mladého útočníka Sparty Martina Réwaye. Ten se těšil, že po semifinálovém vyřazení od Třince v reprezentačním dresu pookřeje. Zánět ve svalu kolem kyčelního kloubu sice vyléčil a připojil se k týmu, ale stále není v plné kondici.

"Měl jsem problém s chůzí. Zlepšilo se to, ale na led nemůžu. Situace není ideální, takže budu mnoho času trávit s fyzioterapeuty, kteří mě budou dávat dokupy," řekl Réway.

Teoreticky možná je i jeho účast v přípravných zápasech proti Bělorusku (ve čtvrtek v Košicích, v sobotu v Popradu). "Chtěl jsem hrát už dřív, ale musím počkat, až se dá noha do pořádku. Doufám, že si v přípravě na MS zahraji a ukážu, co umím," doplnil Martin Réway.